Dudak Kontürü Nedir? Nasıl Uygulanır?

Dudak kontürü dolgun dudaklara sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği kalıcı bir dudak belirginleştirme ve renklendirme işlemidir. Dudak renklendirmesi yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar bulunmaktadır. Bunların başında pigment alerjisine sahip olmamak gibi faktörler gelmektedir. Dudak pigmentasyonu işleminin günlük hayatta birçok avantajı da bulunmaktadır. 

Dudağınızda asimetri problemi yaşıyorsanız cerrahi müdahaleye başvurmadan önce kontür işlemini tercih ederek istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Dudak renklendirmesi işlemi uygulanırken kesinlikle profesyonel yerler tercih edilmeli. Dudak pigmentasyonu hakkında bilinmesi gereken her şeyi aşağıda sizler için inceledik. Dilerseniz hemen Tırnak Butik uzmanlarından kontür işlemi ile ilgili tüm bilgileri edinebilir, size özel fikirler alabilirsiniz. 

Dudak Kontürü Nedir? 

İnce dudaklara sahip olan bazı kadınlar bu görünümden memnun olmazlar ve profesyonel işlemlere başvururlar. Dudak çizgisibelirgin olmayan kişiler dudak kalınlıkları ne kadar büyük olursa olsun ince dudaklara sahipmiş gibi görünür. Dolgun dudaklara sahip olmak için en önemli ayrıntılardan biri dudak çizgisinin belirgin olmasıdır. 

Dudak pigmentasyonu yaptıran kişiler oldukça doğal bir şekilde istedikleri dolgunluğa sahip olabilmektedir. Dolgunluğun yanı sıra dudak renksizliğinden şikayetçi olan kişiler de kontür işlemini tercih ederek diledikleri görünüme kavuşabilmektedir. Bu uygulamayı yaptırırken mutlaka uzman kişileri tercih etmeniz gerekir. Dilerseniz hemen tırnak butik uzmanlarından profesyonel bir destek alabilirsiniz. 

Dudak Kontürü Nasıl Uygulanır? 

Dudak pigmentasyonu derinin altına uygulanan bir işlemdir fakat cildin derin bir kısmına girmemektedir. Kontür işleminin kalıcılığı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmekte olup ortalama 6-8 ay arasında gerçekleşmektedir. “Dudak kontürü nedir?” sorusunun ardından birçok kişinin aklındaki en büyük soru ise “Dudak kontürü nasıl yapılır?” olmaktadır. İşlem öncesinde uzmanlar ile birlikte kontür rengi seçimi yapılmaktadır.

İlk olarak dudağın etrafının çerçevelenmesi ile işleme başlanır. Çerçeveleme işlemi tamamlandıktan sonra dudağın iç kısmı profesyonel bir şekilde doldurulur. İşlem süresi ortalama 2 ile 2 buçuk saat arasında değişmektedir. Bazı kişilerde ortalama 2 hafta sonrasında rötuş uygulanması gerekebilir. Bunu Tırnak Butik uzmanları belirleyerek sizin için tekrar bir randevu oluşturulacaktır.

Dudak Kontürü Kimlere Yapılmaz

Dudak kontürü işlemi bazı durumlarda uygulanmamalıdır. Peki bu durumlar nelerdir? 18 yaşını doldurmamış kişiler, pigment alerjisine sahip kişiler, dudaklarında kılcak damar çatlaması problemi olan kişiler, diyabet gibi rahatsızlığa sahip olanlar dudak renklendirme işlemini tercih etmemelidir. 

Bunun dışında yazın, bronz bir tene sahip olduğunuz dönemlerde işlemi yaptırmanız tercih edilebilen bir durum değildir. Egzama ve mantar gibi cilt sorunlarına sahipseniz de dudak kontürü yaptırmanız önerilmez. Dudağınızda uçuk varsa Tırnak Butik uzmanları işlemi gerçekleştirebilmek için geçmesini beklemenizi tavsiye ediliyor. Uçuklar dudaklara yapılacak estetik işlemlerinde yayılma sağlayarak sağlığı tehlikeye atabiliyor.  

Dudak Kontürünün Avantajları Nelerdir? 

İşlemin sağladığı birçok farklı avantaj bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi asimetri sorunlarının giderilebilmesidir. Çok ince dudaklara sahip olan kişiler cerrahi müdahale yaptırmak zorunda kalmadan çok daha avantajlı olan dudak pigmentasyonu işlemini tercih edebilir. Dudak pigmentasyonu yaptıran kişiler dudaklarının eskiye oranla bakıldığında çok daha canlı ve parlak bir görünüme kavuştuğunu belirtmektedir. Kontür işlemi kan akışının azaldığı ve pembe rengibi kaybeden dudakları sağlıklı bir görünüme de kavuşturmaktadır. 

Her gün makyaj yapmak istemeyen kişiler için büyük bir fayda sağlar, zahmetsiz bir şekilde doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Tırnak Butik birçok farklı şubesi ile 2011 yılından beri dudak pigmentasyonu için avantajlı ve kaliteli hizmetler sunmaktadır.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]