{Kitap} Yeşil Deniz Kabuğu , Sarah Jio

Hatırlarsanız ünlü yazar Sarah Jio ile tanışmıştım. Bana son kitabını imzalayıp vermişti. Benim için inanılmaz bir deneyimdi :)

yeşil deniz kabuğu

Ben o kitabı okudum ve inanılmaz beğendim. Hani kapağında kitabı okuyanlar yorum yazıyor ya. İşte onlara kesinlikle katılıyorum! Sarah Jio bu kitapta kendi tarzının dışına çıkmış ve bizi şaşırtıyor. Bir kere kitap geçmişte değil, gelecekte başlıyor. Ah bir de sonunu okusanız.. Resmen ağlamaklı oldum..

yeşil deniz kabuğu

Kitabın konusu:

Kailey geçmişte yaşadıklarını unutup yeni bir hayata yelken açmıştır. Nişanlısı Ryan ile mutlu mesut yaşarken geçmişten çıkıp gelen tanıdık bir yüz görür. Tam her şeyi unuttum derken bu yüz onu geçmişe götürmüştür.

1996 yılına döndüğümüzde bu sefer bambaşka bir hayatı olan Kailey görüyoruz. Yine Seatle’da yaşıyor ama mütevazi hayatının yanında çok sevdiği başka bir adam var. Cade McAllister ile çok mutludur. Ama bu mutluluğa gölge düşüren günler yakındır. Ortadan hiç bir sebep yokken Cade’in ortadan kaybolması. Bu hiç normal değildir.

yeşil deniz kabuğu

Yeşil deniz kabuğu adı nereden geliyor?

Büyükbabası Kailey’e küçükken bir yeşil deniz kabuğu vermiştir. Bu nadir bulunan parçayı büyükbabası Fransa’da bir koyda bulmuştu. Sadece o koya nadiren vuran yeşil deniz kabukları.. Bulan kişiye şans getirdiğine inanılıyordu..

İtiraf etmem gerekirse ben kitabı bazı yerlerde soluğumu tutarak okudum.. Kitabı okuyanlar anlayacaklardır. Cade ve Kailey’in mutfakta yakalanması.. Sonra Cade’in habire kaybolması. Peki ya kitabın sonu? Ah Sarah Jio.. Yine yapmışsın yapacağını. Bu kitapla birlikte okuduğum 4. Sarah Jio kitabım oldu.

yeşil deniz kabuğu

yeşil deniz kabuğu

Kitabın arkasından:

Yirmili yaşlarda hayat daha kolaydı. Özellikle de konu aşk olduğunda. Biriyle tanışıyordun, sen onları seçiyordun, onlar seni seçiyordu. Birlikte dünyayı fethedebilirdiniz. Paris’e taşınabilirdiniz. Bir sürü çocuk sahibi olabilir veya çiftçilik yapabilirdiniz. Günlük tuttuğunuz zamanlarda yazdığınız her şeyi yapabilirdiniz. Hayaller, parlak, çarpıcı renklerde yaşanacaktı. Hayat sizindi, ikinizindi. Her şeye birlikte göğüs gerip birlikte yaşayabilirdiniz. Hayatınızı birine bağlardınız ve gerisi önemini kaybederdi. Peki ya şimdi?

Soluksuz okuyacağınız bu kitap, soğuk kış günlerine de iyi gidecek ;)

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

4 Comments

  1. Merak ettiğim kitaplardan yorum için teşekkürler :)

  2. Miray Tokalı says:

    Bu kitapta da diğerleri gibi geçmişten biri var mı?

  3. Sahika says:

    Miray Tokalı, sevgili Miray evet var, ama değişik bir kurguyla anlatmış yazar. Eğer Sarah Jio romanlarını seviyorsan bunu da seveceğini düşünüyorum :)

  4. Merakla okuyorum yeşil deniz kabuğunu.Harika ilerliyor konusu :)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]