{Kitap} Kırçiçeği Tepesi / Kimberley Freeman

Çok az roman izler bırakır bende. Kimberley Freeman’ın romanını ilk kez okudum, ama akıcı anlatımını çok sevdim. Tabii bunun çeviri ile de alakası var. Bu kitaptan önce okuduğum Elveda Haziran ve kitabın çevirmeni Duygu Parsadan. İkisinde de yazarın duygularını bize çok güzel aktardığını düşünüyorum.

Yıllar önce okuduğum Balzac’ın Vadideki Zambak kitabının 2 farklı çevirisi geçmişti elime. İlk okuduğum çeviri beni içine almıştı. Diğeriyse nefret etmemi sağladı.. O yüzden çeviri çok mühim..

Gelelim kitabımıza..

kır çiçeği tepesi

Kır Çiçeği Tepesi

Bazen kader, hayatımızdaki kişilerle sınar bizi.
Ki hayaller bu sınavı geçmek için yeterli değildir…

kır çiçeği tepesi

Beattie ve Emma kitabın iki ana karakteri. Beattie Emma’nın büyükannesi. Emma ise ünlü bir balerin. Talihsiz bir kaza sonucu sakatlanıyor ve baleyi bırakması gerekiyor. Baleyi bıraktığı dönemde de büyükannesinden ona kocaman bir malikanenin miras kaldığını öğreniyor. Tazmanya’da Kır Çiçeği Tepesindeki bu malikanede büyükannesi acaba nasıl bir sır saklıyor olabilir?

Beattie ise yıllar önce sevgilisi Herry’den bir çocuğa hamile kalıyor.. Binbir zorlukla dünyaya getirdiği Lucy’yi evlatlık vermek zorunda. Acaba ondan ayrı kalmayı başarabilecek mi? Bir de Beattie’nin başından geçen ilginç olaylar var..

Kitap biraz kalın olmasına rağmen hiç sıkılmadım. Ne var ki sonuna geldiğimde biraz hayal kırıklığına uğradım. Biraz daha uzayabilirdi :) Neyse sonunu söylemeyeyim sürpriz olsun :)

kır çiçeği tepesi

Siz Sonbahar’da Okunacak Kitaplar listeme de göz atabilirsiniz. Ben de kış gelmeden bu listeyi bitirmeye çalışayım ;)

Kitap okurken atıştırmayı seviyorsanız fotoğraftaki Tahinli Kurabiye tarifimde burada ;)

yazi

 

 

5 thoughts on “{Kitap} Kırçiçeği Tepesi / Kimberley Freeman

  1. dün tam sana yorum yazarken kapandı bilgisayarım :)
    bugün tekrar deniyorum.
    beğenmene çok sevindim ama zaten beğeneceğini biliyordummmm ;)
    yeni kitaplarını sseçiyorum sni de öpüyrum :*

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
{Vlog} Emirgan Sütiş, İstinyepark ve İlk Apple Watch Deneyimim

Bugün vlog günü oleey :) Pazar günleri ben vlog izlemeye bayılıyorum. İzlediğim bir kaç kanal var. Eminim siz de onları...

Kapat