Kasım’da Sinema Başkadır

Bazen sinemaya gitmek isterim ama hiç güzel film bulamam. Kusura bakmasınlar ama son zamanlarda türeyen o saçma Türk filmlerine de gitmek istemiyorum. Sinema deyince biraz aksiyon olacak, 3 boyutlu olacak içindeymişsin hissi verecek vs.

Baktım da bu Kasım ayında güzel filmler ard arda gelmeye başlamış. Spectre ile başlayan güzel filmler serisi Açlık Oyunları ve Cem Yılmaz’ın merakla beklenen filmi Ali baba ve 7 cüceler ile devam edecek. Hepsi de sinemada izlenesi filmler.

Düşündüm de benim gibi sinemada ne izlesem diye düşünenlere güzel filmleri önereyim istedim.

 

ali baba ve 7 cüceler

Ali Baba ve 7 cüceler

En son “pek yakında” filmini izlediğimiz Cem Yılmaz’ın bu filmini sinemada izleyeceğim kesinlikle demiştim. Kendisi hiç yanıltmıyor ve güzel işler ortaya çıkarıyor. Geçtiğimiz gün galası yapılan filmi eleştirenler çok oldu. Ama Cem Yılmaz’ın güzel bir film çıkarttığına inanıyorum.

hunger games mockingjay 2

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2

Kitabı aşırı abartılıp filme dönüştürülen serileri pek sevmiyorum. Bkz: Twilight. Ama Açlık Oyunları (Hunger Games) öyle değil. Ergen romanlarından biraz öte, ama aşırı bilimkurgu. Her neyse, filmde neyi sevdim bilmiyorum belki de başrol oyuncular etkilemiştir :) Ama bu filmi sinemada izlemek için sabırsızlanıyorum!
Film 20 Kasım’da gösterime girecek.

spectre

Spectre

Film hakkında bir yazı yazdım, üstteki linkten ulaşabilirsiniz..
Bu aralar hala gösterimde olan bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

starwars 7

Star Wars 7 : Güç Uyanıyor

Ve hayranlarının merakla beklediği Star Wars 7 : Güç Uyanıyor. Ben Star Wars serisini Çnakkale kampımızda yarı uyur yarı uyanık izledim :) O nasıl oluyor diyeceksiniz.. Ben de inanamadım ama oluyor :) Gündüz gezmekten yorgun düşüp, akşam da film başında uyumak çok tatlı oluyor. Neyse efendim, herkes gibi ben de 7. filmi merakla bekliyorum :D
Film 17 Aralık’ta gösterime girecek..

hotel transilvania

Hotel Transilvania 2

Son olarak bir animasyon önerim var. Hotel Transilvania 2. Ben daha 1’i izlemedim ama çocuklar için eğlenceli olabileceğini düşünüyorum :)

Sizin de merak ettiğiniz filmler varsa bana yazın mutlaka, önerilere açığım :)

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

5 Comments

  1. Geçen sene vizyona giren bütün filmleri izlemeye özen gösterdim özellikle türk filmlerini tabi küfür içerikli saçma komedi filmlerini es geçtim,bu sene biraz daha seçiciyim cem yılmazın filmine gitmeyi düşünmüyorum nedense sıkıldım cem yılmaz ve filmlerinden :) merakla çağan ırmak tan nadide hayat filmini bekliyoeum.

  2. cem yılmaz’ın filmini izledim güzeldi

  3. Uzun zamandır sinemaya gitmiyorum. Evde seyretmek daha keyifli geliyor bana…

  4. Sahika says:

    aylincim, ben de cem yılmaz filmlerinden sıkılmıştım, ama emek verip güzel işler çıkaran bir tek o kaldı malesef..

    catlakkafe, ben de çok merak ediyorum :)

    sadet uslu, evet evde izlemek çok keyifli ama arada sinemaya da gitmek lazım.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]