SEO Konferansı 3.Kez Başlıyor

seo zone 2015

Türkiye’de aslında bütün internet sitelerinin ve sayfalarının ihtiyaç duyduğu, ancak bilgi eksikliğinden nasıl yapacaklarını bilemedikleri bir konu SEO. Kısaca “arama motoru optimizasyonu” olarak tanımlayabileceğimiz SEO kavramı, doğru kriterler kullanılarak sitelerin veya sayfaların arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlıyor. Bu kriterlerin bir listesi yok ve sürekli yeni kriterler eklenerek arama motorlarının algoritması değişiyor.

Yani elinizdeki ürünü veya hizmeti ilgili alıcıya ulaştıracak ve satış rakamlarınızı rakiplerinizin üzerine taşıyacak en etkili ve uzun vadede en kalıcı yol; konusunda uzman bir ajanstan SEO danışmanlığı almaktan geçiyor.

Türkiye’de bu konuda ilk AR-GE çalışmalarını yapan dijital pazarlama ajansı SEOzeo, 2013 yılında ilk kez düzenlediği SEO etkinliklerinin üçüncüsünü, 27-29 Kasım 2015 tarihleri arasında Şişli Marriott Otel’de düzenlemeye hazırlanıyor. Etkinlik programı bu sene çok dolu; SEOzone ve Contentzone oturumlarıyla yapılacak etkinlikte, Türkiye’nin ilk içerik pazarlaması etkinliği de gerçekleşecek. Ayrıca aksiyona dayalı workshoplarla katılımcıların da sunumlara katılması hedefleniyor.

2013 yılındaki ilk etkinliğe, Majestic SEO kurucusu Dixon Jones, Distelled dijital pazarlama ajansı danışmanı Stephanie Chang, Google uzmanlarından Kaspar Szymanski gibi önemli isimlerin yer aldığı 9 konuşmacı katılmıştı. Sektörde büyük bir ilgi ile karşılaşan etkinlik, 2014 yılında da büyümeye devam etti ve bugün 21 uzman konuşmacı ve 700 katılımcı ile üçüncü yaşını kutluyor.

Etkinlik 27 Kasım cuma günü SEOzone bölümüyle başlayacak ve 28 Kasım cumartesi günü icerik.com tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk içerik pazarlama konferansı olan Contentzone ile devam edecek.

Bu seneki konuşmacılar arasında; onpage.org kurucusu Marcus Tandler, teknik SEO çalışmalarıyla tanınan DeepCrawl yönetici direktörü Mark Thomas, FeverBee’den Richard Millington, SEOmonitor ekibinden Cosmin Negrescu, SEOzeo kurucusu Yiğit Konur, SEOzeo kurucu ortağı Mehmet Aktuğ bulunuyor. Etkinliğin Contentzone kısmında ise, icerik.com kurucusu Tuğçe Seven içerik pazarlamasına dair sunumuyla yer alacak. Ayrıca yemek.com ürün müdürü Batuhan Apaydın, Distilled dijital pazarlama ajansı içerik strateji uzmanı Hannah Smith, inbound marketing sunumlarıyla bilinen Anum Hussain’de yine bu seneki konferansta yer alan önemli isimler.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]