Soğuk Kış Gecelerinin İzlenesi Filmleri

Şu soğuk kış gecelerinde, battaniyenin altına girip, sıcak çikolatamızı ya da ıhlamurumuzu yudumlarken keyifle film izlemek ne güzeldir. Hele bir de dışarıda kar yağıyorsa, bir yandan lapa lapa yağan karın ne kadar kalınlaştığına bakıp sonra filme devam etmek. İşte biz o karlı kış gecelerinde kar temalı filmler izlemeyi çok severiz. Ben de bu filmleri listeledim. Listeye bu sene katılanlar da var geçen sene izlediklerimiz de. Her kış mutlaka izlenecek film listem için buyurun:

1- The Holiday

holiday

Daha önce de bahsetmiştim bu filmden. Karlı kış günlerinde izlemeyi enn sevdiğim film bu sanırım. Filmde de kar olması ve özellikle Cameron Diaz’ın kaldığı evin güzelliği büyüler beni her zaman.

2- p.s i love you

psiloveyou

Çok romantik bir film. Hatta aşırı romantik, ağlatan derecede. İzlemeden önce böyle bir film olduğunu anlayamamıştım. Ama sonuna kadar romantik bir film..

3- Snow Cake

snowcake

Adı üzerinde. Karlı film. Düşündürü bir filmdi snow cake. İzlenesi güzel bir film.

4. The  Notebook

notebook

Romantik bir film Notebook. Sakin, sessiz bir kasabada geçen. İzlenesi hoş bir film.

5- The Proposal

proposal

Bir filmde Sandra Bullock olur da izlenmez mi? Onun güzel filmlerinden biri daha. Ama ben bu filmde Alaska’ya bayıldım. İç geçirerek izledim o sahneleri. Ahh Alaska diye..

6- Amelie

amelie

İzlemekten her zaman keyif aldığım bir film Amelie. Canım sıkılınca Amelie izlerim geçer. Hatta Amelie izlerken biri canımı sıkmak istese sıkamaz. En keyif aldığım anlardır çünkü : )

7- Coraline

coraline

Acaba Coraline’in de gözlerine düğme dikebilecekler mi? Çok keyifli bir animasyon film Coraline. Aslında animasyon da denemez tamamı stop-motion tekniği ile çekilen güzel bir film.

Haydi şimdi battaniyeleri, sıcak çikolataları ve filmleri hazırlayıp karın yağmasını bekleyelim : ) Beklerken Coraline’in açılış videosu bize eşlik edebilir:

Coraline from diava on Vimeo.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

6 Comments

  1. Güzel bir liste olmuş canım benim, parmaklarına sağlık. Hepsini izledim, ben de tavsiye ederim ;)

  2. liste süper, ama çocuklu ailelerin pek de vakti olmuyor yaaa arkadaşım. biz bu kadar filmi ancak bir yıla sığdırırız. amelie benim de favorilerimden biri.

  3. Omer says:

    Ya Sahika bu Coraline filmini tek basima ve aynen de dedigin gibi bir formatta ve ortamda izledim ama bu animasyon filan degil. Korku filmi resmen yahu :) Yanlislikal cocugunuzla birlikte filan sakin izlemeyin. COk fena coookkkkk…

  4. Snowcake ve Amelie’ye bayılırım :D

  5. […] önce Soğuk Kış Gecelerinin İzlenesi Filmleri diye bir liste yapmıştım. Kışın izlemeyi sevdiğimiz filmleri listelemiştim. Şimdi de her […]

  6. Snowcake’i izlemedim bir tek bu sıcak günlerde içimizi serinletmek için de izleyebiliriz bence :) Coraline mükemmeldi <3

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]