fatma_erdek1Kitap okumayı çok seviyorum. Farkettim ki blogumda okuduğum kitaplardan hiç bahsetmemişim:( Bu hafta instagram diyetine girdim, o  yüzden daha çok okurum diye ümid ediyorum:)

Sarah Jio’nun Son Kamelya romanını okuduğumdan beri içine girebileceğim bir roman arıyordum. Sağolsun Seyhan‘da bana Fatma Erdek’in Kara Kış Beyaz Düş kitabını önerdi. Onun Fatma Erdek romanlarını sevdiğini biliyordum ve o önerdiği için güzel çıkacağını da:) Kitabı okumadım, resmen seyrettim. Bu duyguyu yaşatabilen yazarlara hayranım. Fatma Erdek’te bunlardan biriymiş, yeni öğrendim.

Kitabı bitirdiğimde başa dönüp tekrar okudum, (biraz hafızam zayıftır ne yazık ki..) ve taşlar yerli yerine oturdu.. Yani kitabın başı sonu gibi bir şey.. O yüzden çok heyecanlı :)

Konusuna gelirsek,

Zeynep başarılı bir hakime hanımdır ama annesinin yaptığı bir yanlış hepsinin hayatına mal olacaktır. Üvey babasının Zeynep’e karşı olan hisleri hayatlarının tüm akışını birden bire değiştirecektir. Zeynep bu durumdan kaçmak isterken Akgül çıkar karşısına. Zeynep de şöyle tarif ediyor Akgül ile olan gizli benzerliğini, “Bir elbisenin birbirinin üzerine geçmiş iki ayrı parçasıydık biz. Akgül kumaşıydı elbisenin, görünen yüzü. Bense gizli yanıydım, astarı…” Onlar böylesine birbirine benzeyip, birbirlerine açılamazken, bir de Güven çıkar ortaya. İsmi gibi Güven veren. Zeynep’in sığınağı olacak.. Peki O’nu Selim’in kötülüklerinden koruyabilecek mi?…

Öyle sürükleyici bir hikaye ki, sonunu bildiğiniz halde elinizden bırakamıyorsunuz. Zeynep ve Güven, Akgül ve Zeynep ne olacak diye içinizi kemiriyor bir şeyler.. Sürükleyici bir roman isteyenler mutlaka alıp okumalı.

fatma_erdek2

Kitabın Künyesi

Türü: Roman
Yayın Tarihi: 2014-03-07
ISBN: 6055358570
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 400
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 21 cm

yazi