Kadın Mayo Modelleri Arasında Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Yaz ayları içerisinde kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen kadın mayo modelleri, su sporlarıyla uğraşan, havuza girmek isteyen veya tatile gidenler için olmazsa olmaz ürünlerin başında gelir. Renk renk ve farklı modellerin üretildiği mayo seçenekleri, aynı zamanda stilinizi yansıtabileceğiniz güçlü tasarımlardan oluşur. Modellerde bulunan yenilikçi tasarımlar, vücudunuzu kavrayarak size konforlu anlar yaşatır. Peki, size hitap edecek ve giydiğinizde rahat etmenizi sağlayacak mayolar hangi özelliklere sahip olmalı? Gelin birlikte inceleyelim…

Kadın Mayo Modelleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kadın mayo, birçok farklı tarzda ve modelde üretilebilen bir kıyafettir. İnce askılı, çok renkli, düz renkli, desenli ve kalın askılı gibi çeşitli modellerde tasarlanırlar. Bu ürünler, markalar tarafından profesyonel detaylar sizi ve bedeninizin rahatlığını düşünerek hazırlanır. Bu markaların arasından ise Arena ve Nike kadın mayo seçenekleri, performans artıran özellikleri ile vücut hareketlerinize uyum sağlayacak şekilde üretilmeye özen gösterilen ürünlerdir. Ancak tüm bu koşullara rağmen her kişinin bedeni kendine özgü farklılıklara sahip olduğundan dolayı, seçimde bulunurken aşağıdaki hususlara dikkat etmek gerekir.

Bedeninize Uygun Modellere Yönelin 

Tatil sezonun başlaması ile mayo modellerinin içerisinde kumaşlarına ve rengine kadar birçok yeni seçenek karşımıza çıkar. Ancak, mayo seçiminde bulunurken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktör bedendir. Tüm vücut yapıları aynı olmadığı gibi, herkesin kilosu ve boyu da aynı değildir. Dolayısıyla vücut ölçülerinize doğru şekilde hakim olmanız ve bedeninizin farkında olmanız, sürecin bir parçası olup seçim aşamasını kolaylaştırır.

Vücut Tipinize Uygun Modeller Seçmelisiniz

Alışveriş sürecini kolaylaştıran ve vücut hatlarınızı güzel göstererek daha özgüvenli duruş sergilemenizi sağlayacak bir diğer etmen ise vücut tipidir. Hangi vücut tipine sahip olduğunuzu bulmak için vücudunuzu dikkatlice inceleyerek gövdenizin oranlarına bakabilirsiniz. Hangi vücut şekline sahip olduğunuzu anlamak için öncelikle kalçanızı, belinizi, göğsünüzü ve omzunuzu ölçebilirsiniz. Bu sayede, vücut şeklinizi en iyi şekilde tanımlayacak ve sizi rahatsız etmeyecek kadın mayo seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Kısaca vücut tiplerine uygun modellerden bahsetmek gerekirse; kum saati vücut tipiniz bulunuyorsa, dengeli bir vücuda sahip olduğunuzdan dolayı belinizi vurgulayacak modelleri seçebilirsiniz. Armut vücut tipiniz bulunuyorsa da, muhtemelen ince ve zarif bir boyuna ve omuzlara sahipsiniz. Bu nedenle vücudunuzun alt kısmını vurgulayacak mayo seçimlerinde bulunmaktan kaçınmalısınız. Göz alıcı renkli tasarımların bulunduğu modellere yönelebilirsiniz. Elma vücut şekli için ise yan baskılı modeller vücut şeklini dengeleyemeye yardımcı olurken, dikdörtgen veya düz vücut tipine sahip kadınlar için tek parça mayolar en iyi tercihler arasında bulunur. Bele dikkat çekmek için yanları kesik kadın mayo seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Kumaş ve Renk Seçiminde Dikkat

Kadın mayo seçenekleri farklı kumaşlardan üretilebiliyor. Dolayısıyla, kumaş kalitesinden emin olabilmek adına tanınmış markaların modellerinde yana tercihte bulunabilirsiniz. Suya girdiğinizde yarı saydam hale gelebilecek kadın mayo seçeneklerinden kaçınmalısınız. Esnek ve ten ile uyumlu yapıdaki modeller ile duruşunuzu güçlendirebilirsiniz. Islandığında ağırlaşmayan materyallerden üretilen modeller, size bu bakımdan rahatlık sunacaktır. Kumaşın çabuk kuruması ise bu bakımdan konfor sağlayan ve modeli tercih sebebi haline getirebilecek etmenler arasında yer alır. Su sporları ile uğraşıyorsanız, Arena kadın mayo modellerine göz atabilirsiniz. Kadın yüzücü mayo seçenekleri arasında teknoloji ile üretilen modellere yönelebilirsiniz. Ekstra korumalı yapıdaki kadın mayo çeşitleri ile yüksek performans gösterebilirsiniz. Klorlu suya dayanıklı modelleri uzun süre gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Esnek ve rahat yapıdaki modeller yardımıyla yüzme hareketlerini daha rahat yapabilirsiniz. Kadın spor mayo modelleri ile antrenmanlarınızda özgürce hareket edebilirsiniz.

Renk seçiminde bulunurken zevklerinizi de ön plana alabileceğiniz gibi, vücut tipinizi de göz önünde bulundurabilirsiniz. Örneğin; armut tipi vücut şekline sahipseniz, kadın bikini altını açık renkler yerine koyu ve düz renklerden seçebilirsiniz. Ya da küçük göğüslere sahip iseniz, üst kısmı açık renkleri tercih edebilirsiniz. Kendinizle barışık olduğunuz takdirde, açık ya da koyu fark etmeksizin dilediğiniz renkteki kadın mayo seçeneklerine yönelebilirsiniz. Olduğunuzdan daha ince gözükmek için koyu renkteki mayoları tercih edebilirsiniz.

Kadın Mayo Kullanım Sonrası Bakımı Nasıl Olmalı?

Doğru mayo seçiminde bulunduğunuzda, küçük ve basit detaylar ile işinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Özellikle uzun ömürlü bir mayo için bakımında dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Günlük ya da ara sıra kullandığınız mayolar; havuz kimyasallarından, tuzlu sudan, güneşten ya da güneş koruyucularından dolayı zarar görebilir. Bu nedenle mayonuzu temizlerken talimatlarına uymalısınız. Suya girmeseniz bile her kullanım sonrası mayonuzu yıkamalısınız. Deforme olmamaları için mümkün olduğu kadar elde yıkamaya ve kimyasal içerikli deterjanlar yerine doğal sabunlar kullanmaya özen göstermelisiniz. Ayrıca, yıkadıktan sonra liflere zarar verebileceğinden dolayı mayonuzu sıkmamalısınız. Bunun yerine, kuru bir havluyla sararak fazla suyu alabilirsiniz. Daha sonra düz bir yere sererek kurumasını bekleyebilirsiniz. Fakat tüm bunları yaparken lifleri gevşeyebileceğinden dolayı suda bekletmemenizde fayda vardır. Kurutucuya atmamalı ve direkt güneş ışınlarına maruz bırakmamalısınız. Aksi takdirde, mayonuzun rengi solabilir.

Siz de vücudunuz ile uyum içinde olacak birçok mayo modeline Sportive aracılığıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Farklı tasarım ve renkteki kadın mayo fiyatlarını inceleyerek, tarzınıza en çok hitap eden göz alıcı modelleri rahatlıkla satın alabilirsiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]