Bahçe Mobilyaları Seçiminde Önemli: Dayanıklılık!

Evlerin dışarıya açılan yüzü niteliğine sahip olan bahçeler; bir çeşit nefes alma, dinlenme ve eğlenme yeri işlevi görür. Bahçelerde geçirilen vakitler daha çok keyif alma odaklı olduğu için kişiler buralarda vakit geçirirken rahatlarının mümkün olan en üst seviyede olmasını ister ve bekler. Dolayısıyla bahçelerin bu işlevlerini en güzel şekilde karşılayabilmesi için muhtelif mobilyalara ihtiyaç duyulur. Bahçe mobilyaları tam da bu noktada devreye girer!

Bellona’nın şık ve inovatif çizgilerle tasarlanmış bahçe mobilyalarında aradığınız tüm özellikleri bulmanız mümkün. Beklentilerinize, ihtiyaçlarınıza, isteklerinize ve bütçenize uygun çok çeşitli ürün yelpazesine sahip Bellona ayrıcalığını bahçe keyfiniz sırasında da deneyimlemeniz, kaliteden asla vazgeçmemeniz gerektiğini bir kere daha kanıtlar. Size ise rahatlığın ve konforun tadını çıkarmak kalır!

Bellona ayrıcalıklarını keşfetmek için geç kalmadan mağazalarımızdaki veya online alışveriş sitemizdeki bahçe mobilyalarını inceleyerek bahçenizi Bellona kalitesiyle süslemenizi öneririz. Ailecek veya misafirleriniz ile geçireceğiniz vakitleri Bellona’nın ergonomik mobilyalarıyla taçlandırmak, kendiniz için vereceğiniz en güzel kararlardan biri olabilir!

Hangi bahçe mobilyasını alacağınızı düşünürken de Bellona olarak sizi yalnız bırakmak istemedik. Bahçe mobilyası satın almak isteyenler için bir rehber niteliğinde olan bu içeriğimiz, en doğru kararı verebilmeniz açısından size büyük bir katkı sağlayacaktır. Bahçe mobilyalarının modelleri, avantajları ve fiyatları ile ilgili bilgi vererek bahçe mobilyası seçimi noktasında hazırladığımız rehberin detaylarına geçebiliriz. 

Bahçede Geçirdiğiniz Vakitlerin Kalitesini Artıracak Bahçe Mobilyası Modülleri 

Bahçe mobilyaları söz konusu olduğunda çeşitli modüller ve modeller karşınıza çıkar. Her modelin farklı özellikleri ve kullanım amaçları olabilir. Şimdi bu modelleri ve başlıca özelliklerini birlikte inceleyelim.

Bahçe mobilyalarında masa, sandalye, tekli koltuk, ikili koltuk, köşe koltuk, sehpa ve bahçe salıncağı gibi modüller bulunur. Bu modüllerin çeşitli modellerine ve özelliklerine geçmeden önce bir ayrıntıya yer vermekte fayda var. Söz konusu modülleri ayrı ayrı satın alarak tamamen kendi tarzınıza uygun bir bahçe mobilyası takımı oluşturabileceğiniz gibi hazır takım halinde bahçe mobilyası alma şansınız da mevcut. Yahut dilerseniz sadece tekli koltuk veya sadece masa gibi tek bir modül de satın alabilirsiniz. 

Yukarıda bahsettiğimiz modüller arasından bahçe masalarının modelleriyle başlayacak olursak masaların yuvarlak, oval, dikdörtgen veya kare şekilleri arasından bir tercih yapmak mümkün. Bu kadar farklı şekilde masanın olması farklı büyüklüklerde ve şekillerdeki bahçelerde bu mobilyaları kullanmayı mümkün kılan bir özellik. 

Sandalyelere geldiğimizde ise son derece sade ve şık bir görünüme sahip olan Bellona bahçe sandalyeleri minimalist çizgileri ve inovatif tarzları ile dikkat çeker. Bu sandalyeler şık bir sandalye minderi ile daha konforlu ve ergonomik bir şekilde kullanılabilir. Minderlerin değiştirilebilir olması ise çeşitli kullanım alternatifleri sunması açısından avantaj sağlar.

Sandalyelerle benzerlik gösteren tekli koltuklar ve daha fazla kişi kapasitesine sahip ikili koltuklara geldiğimizde ise keyifli sohbet köşeleri oluşturmak açısından bu modüllerin oldukça kullanışlı olduğu göze çarpar. İki adet tekli ve bir adet ikili koltuk yukarıda bahsettiğimiz masalardan herhangi biriyle birleştiğinde ise son derece zarif, konforlu ve yenilikçi bir bahçe mobilyası takımının ortaya çıktığı görülür. 

İkili ya da tekli koltuk ve sandalyelerden farklı bir tasarımı olan köşe koltuk modelinde olan bahçe mobilyaları ise işlevsel olması, dar alanlarda fonksiyonel bir kullanım sunması ve samimi aile sohbetlerine zemin hazırlaması ile ilgi gören bir modül olarak bilinir. Bu modülü de kare veya dikdörtgen bir masa ile birleştirerek bir takım oluşturabilir, başarılı bir dekorasyona imza atabilirsiniz. 

Bahçe mobilyası takımlarının en güzel eşlikçisi olan sehpalar da bahçe dekorasyonunda oldukça önemli bir yere sahiptir. Üzerinde dekoratif eşyalarınızın, kitaplarınızın, dergilerinizin veya çeşitli atıştırmalıklarınızın durabileceği sehpa modülü misafir ağırlama aşamasında da son derece işlevsel bir eşya olarak kullanılabilir. 

Bahçelerde, balkonlarda, havuz kenarlarında sıkça kullanılan ve keyifli bir dinlenme köşesi oluşturan bahçe salıncağının da bahçe mobilyaları arasında önemli bir yeri vardır. Estetik görüntüsüyle bulunduğu ortama ayrı bir şıklık da katan bu modül ile kendinize özel kitap, kahve ve keyif köşeleri oluşturabilirsiniz. 

Bahçe Mobilyalarını Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Önemli Özellik

Mobilyalar gün içinde en çok vakit geçirdiğimiz alanları süsleyeceği için bu eşyaların seçiminde son derece titiz davranmamız gerekir. Bahçe mobilyaları da bu titizlikten payını almalıdır. Zira bu eşyalar dekoratif amaçlı kullanımlarından çok konfor amaçlı kullanılan ürünlerdir. Konforunuz, sağlığınız ve yaşam alanlarınızda geçireceğiniz vakitlerin kalitesi bu seçimlere bağlı olarak değişebilir. Dolayısıyla seçim aşamasında dikkat etmeniz gereken belli başlı unsurlar bulunur. Şimdi bu unsurları hep birlikte inceleyelim:

Sağlamlık, Dayanıklılık

Herhangi bir mobilya alırken genel olarak ilk anda görünüşüne odaklanırız. Ancak bahçe mobilyalarında durum biraz daha farklılaşır. Bu mobilyalar tüm yaz boyunca açık havada kalacağı için neme, güneşe ve dış mekanın muhtelif koşullarına karşı dayanıklı olmaları gerekir. 

Bu noktada rattan bahçe mobilyalarının kullanımı oldukça yaygındır ve bu malzeme söz konusu koşullara karşı dayanıklılığı ile bilinir. Alüminyum, paslanmaz çelik ve plastik de bahçe mobilyalarında tercih edilen dayanıklı ve güvenilir malzemeler arasında yer alır. 

Estetik ve Konfor

Bahçe mobilyası seçiminde dayanıklılıktan sonra gelen en önemli husus estetik ve konfordur. Zira belki de tüm yaz üzerinde vakit geçireceğiniz bu mobilyaların rahatlığı ve göze hitap etmesi geçireceğiniz vakitlerin kalitesini artırır. 

Ölçü

Bir mobilyanın kullanımını etkileyen en önemli faktörlerden birisi de mobilyanın ölçüleri olur. Kullanacağınız yere uygun ölçülerde mobilyalar almanız yaşam alanlarınızın daralmasını engeller ve mobilyalardan alacağınız verimi artırır. 

Kullanım Amacı ve Yeri

Adı her ne kadar bahçe mobilyası olsa da bu ürünleri balkon veya teras gibi dış mekanlarda da kullanabilirsiniz. Bu sebeple mobilyanızı satın almadan önce nerede ve hangi amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz. Küçük bir balkonda kullanacaksanız iki sandalye ve küçük bir sehpa ile iki kişilik sohbet ve kahve köşesi oluşturabilirsiniz. Ancak daha geniş bir teras için 4 ya da 6 kişilik bir takım oluşturarak geniş sofraları bu mobilyalarla kurabilirsiniz.

Üretim Malzemesi

Bahçe mobilyalarında genel olarak rattan malzemesi kullanılsa da alüminyum, paslanmaz çelik ve plastik malzemenin de tercih edilebildiğinden yukarıdaki satırlarda bahsetmiştik. Siz de kullanım amacınıza ve yerinize uygun bir malzemeden üretilmiş mobilyaları tercih edebilirsiniz. Mobilyalarınızı tamamen dış alanda kullanacaksanız daha sağlam ürünler tercih etmeniz gerekir. Ancak cam balkon gibi kapalı bir alanda kullanacaksanız malzeme konusunda daha esnek davranabilirsiniz.

Renk

Bahçe mobilyaları genel olarak açık alanlarda kullanılacağı için güneşte solmayacak açık renkleri tercih etmeniz mobilyalarınızı uzun yıllar boyunca şık bir şekilde kullanmanızı sağlar. Zira mobilyalar ne kadar kaliteli olursa olsun koyu renkler güneş karşısında zaman içinde bazı değişikliklere uğrayabilir. Bu sebeple krem, açık gri gibi soft renkler tercih etmeniz size avantaj sağlar.

Bellona Farkıyla Bahçe Mobilyası Kullanmanın Avantajları

Bellona bahçe mobilyalarının kaliteli ve ergonomik özellikleri sayesinde bahçe mobilyası satın alırken çeşitli avantajlar da elde edersiniz. Bu da alışverişten alacağınız keyfi ve memnuniyeti artırır. Bu avantajlardan en çok dikkat çekenlerini aşağıdaki satırlarda bulabilirsiniz.

  • Bahçe mobilyalarının avantajları söz konusu olduğunda akla ilk olarak dış mekanlarınızı şık bir şekilde dekore edebilmek gelir. Bu mobilyaların estetik görünümleri sayesinde bahçeniz bambaşka bir ambiyansa bürünür.
  • Konfor da bu mobilyaların sunduğu en önemli avantajlardan birisidir. Bu sayede yaz boyu eşlikçiniz olacak bu mobilyalar sayesinde dinlenerek keyifli vakitler geçirebilirsiniz.
  • Bellona bahçe mobilyalarının sağlamlıkları sayesinde dış mekanda mobilya kullanırken tereddüt etmek zorunda kalmazsınız. Yaz boyu güvenle bu mobilyaları dışarıda kullanabilirsiniz.
  • Bahçe mobilyanızı Bellona’dan satın aldığınızda aynı zamanda uzun bir kullanım ömrüne sahip eşyalar satın almış olursunuz. Bu sayede sık sık mobilya değiştirmek zorunda kalmayacağınız için ekonomik açıdan da avantaj elde edebilirsiniz. 

Bahçe Mobilyalarının Bütçe Dostu Fiyatları

Bahçe mobilyası alışverişinde kullanıcılar tarafından en çok merak edilen sorulardan birisi de söz konusu mobilyaların fiyatları olur. Bellona bu noktada bütçenizi zorlamayacak alternatifleri her zaman bulundurur. Özetle Bellona’da çeşitli bütçelere uygun ürün bulmak her zaman mümkündür.

Bahçe mobilyalarında ürün çeşitliliği arttıkça fiyatlar da çeşitlenir. Örneğini bir bahçe salıncağı ile tekli bahçe koltuğunun kullanım ve tasarım farklılıkları dolayısıyla fiyatları da değişiklik gösterir. 

Kullanım amacınızı, ihtiyaçlarınızı, beklentilerinizi ve bahçe mobilyalarına ayıracağınız bütçeyi belirledikten sonra Bellona’dan aradığınız ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Kaliteye uygun fiyatlarla sahip olabilmek için ise Bellona’yı takip ederek çeşitli zamanlara özel uygulanan kampanyalardan faydalanabilirsiniz. 

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]