Yaz Geldiyse Makyaj Çantaları Allıksız Olmaz

allık

Yaz kapıya dayanmışken tenimizi ve makyaj çantamızı bu tatlı mevsime hazırlamamız şart oldu. Kıştan yorgun, biraz da nemini kaybetmiş bir ciltle çıksanız bile, sadece düzenli bir bakım ve doğru ürünlerle cildiniz yaza hazır bir şekilde ışıldayabilir. Cildinize renk vermek ve enerji katmak için bir diğer yardım alabileceğiniz makyaj malzemesi ise, allık. O gün içinizden makyaj yapmak gelmediğinde bile onu sürerek cildinize canlı, sağlıklı ve ışıltılı bir görünüş kazandırabilirsiniz. Birkaç fırça darbesi ile mucizeler yaratabilen bu ürünleri gelin biraz daha yakından tanıyalım.

Yüzünüzdeki Tatlı ve Doğal Işıltı

Makyaj malzemelerini kullanırken belki de en sık yapılan hata yanlış uygulamak veya onları fazla sürmek. Eğer siz de doğal bir hava yaratmak istiyorsanız, elmacık kemiklerinizi belirginleştirebilirsiniz. Doğru allık sürme teknikleri ile yüzünüzün en iyi özelliklerini ortaya çıkarmak da sizin elinizde.

Allık sürerken cildinizin bir parçası gibi durmasına dikkat edin. Tercih edeceğiniz tonlar cildinizle uyumlu olmalıdır. Bu nedenle önce ten renginizden emin olmalısınız. Saç renginiz de bu seçimlerde önemli bir kıstas. Bu konuda bir güzellik uzmanından veya merkezinden destek alabilir, böylece doğru seçimi yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, buğday tende şeftali ve kayısı tonları, soluk tende pembe allık tonları ve koyu tenlerde ise mercan rengi en çok tavsiye edilen renkler arasında yer alır.

Allık Çeşitleri Arasında Neler Var Neler!

Seçiminizi etkileyen bir diğer faktör de cilt tipiniz olacaktır. Hepsi bu kadar mı? Elbette değil! Allık satın almaya karar verdiğinizde karşınıza likit allık, top allık, krem ve toz allık gibi pek çok seçenek çıkacaktır. Ancak bu kadar çeşitleri hiç aklınızı karıştırmasın, tek yapmanız gereken tarzınıza ve cilt ihtiyaçlarınıza göre seçim yapmak.

Yazın özellikle bronz tende likit daha hoş görünürken, makyajınızda ve cildinizde ton farklılığı yaşamak istemiyorsanız, top allık makyaj çantanızın en favori ürünlerinden biri olmaya aday diyebiliriz.

Toz allıklar daha çok fondöten sonrasında kullanılırken kalıcılığını korur ve cilt tipi ne olursa olsun parlama yapmaz. Yaz aylarında vazgeçilmezimiz olmaya aday krem olanlar ise hem gece hem de gündüz makyajında rahatlıkla kullanılabilir. Diğer yandan gece ve gündüz makyajınızda farklı allık çeşitleri kullanmanız da mümkün. Davetlerde ve özel gecelerde daha ışıltılı olanları tercih ederken, gündüz makyajınızı daha doğal ve mat tonlarla tamamlayabilirsiniz. Yaz aylarında romantik bir makyaja sahip olmak istediğinizde yanaklarınızı ön plana çıkarmak için şeftali rengi allık sürerek açık bir tonla makyajınıza hoş bir hava katabilirsiniz.

Her Fırça Darbesinde Daha Doğal, Daha Güzel

Yaz aylarının ışıltısını cildinize taşımak istiyorsanız, GR Strobing Highlighter Palette – Aydınlatıcı Palet’i makyaj çantanızdan hiç ayırmak istemeyeceksiniz. Parlak ve ışıltılı formülü ile yüzünüzde aydınlık ve ışıl ışıl bir etki yaratır. Mükemmel bir sonuç almak için elmacık kemiklerinin üst kısmına, kaş altına, dudak üstündeki kıvrım ve burun üst kemiğine aydınlatıcı fırçası ile sürmeniz yeterli olacaktır. Eğer siz de pratik ve her an yanınızda taşıyabileceğiniz makyaj malzemelerini seviyorsanız, GR City Style Face&Eye Palette’e bayılacaksınız. Çünkü mükemmel bir makyaj için ihtiyacınız olan her şey burada. GR Nude Look Face Baked Blusher-Peachy Nude – Terracotta Allık ise ipeksi ve pürüzsüz dokusu ile gün boyu canlı ve sağlıklı bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar için geliştirildi. Geniş ürün yelpazesi ve uygun allık fiyatları ile Golden Rose güzelliğinize güzellik katmaya hazır!

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]