İzlemekten Asla Bıkmayacağınız 10 Film

en iyi 10 film

Merhabalar! Bu hafta, şimdiye kadar sitemizde yorumlarını yayınladığımız filmlerin haricinde, 2020 yılında çok keyif alarak seyrettiğim 10 favori filmi listeleyeceğim. Beğeneceğinizi ümid ederek başlıyorum, keyifli seyirler… :)

1- Gizli Güzellik 

Başrollerinde Will Smith, Helen Mirren, Edward Norton, Kate Winslet ve Keira Knightley‘in oynadığı bir dram filmi. Will Smith filmlerini genel olarak başarılı bulurum, bu film de verdiği mesaj, konu ve işleniş tarzı itibariyle hem dokunaklı hem de başarılı diyorum :)
2016 yapım / IMDB; 6.8

2- Focus

yine Will Smith‘i başrolde görebileceğimiz gerçekten eğlenceli ve hareketli bir film. Meslekî maharet konulu dinamik bişiler seyretmek isterseniz tavsiye ediyorum :)
2015 yapım / IMDB; 6.6

3- Ahlat Ağacı

Başarılı yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın son çektiği film. Başrolünde son yıllarda tanınan oyuncu Doğu Demirkol oynuyor. Hatta ilk ekran deneyimi sanırım. Kendisinin de ifade ettiği gibi onun filmleri seyretmek biraz dingin ve düşünmeye hazır bir zihin gerektiriyor. Film izliyor gibi değil de, hayattan bir kesit seyrediyor hissi tatmak isteyenlere önerebileceğim bu ve Nuri Bilge’nin diğer filmleri…
2018 yapım / IMDB; 8.1


4- John Wick 

Serisi de 3 film halinde, çok keyif alarak seyrettiğim, müthiş tempolu macera filmlerinden. Çokça mafyatik, bol hareket, full enerji, bi miktar kavga ve şiddet… Başrolde üçleme filmlere en yatkın isim Keanue Reeves var. Meraklısının seveceği türden bir film. 4. filmin çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum :)
2014-2019 yapım / IMDB; 7.4


5- Sully

Hemen hemen her filmini başarılı bulduğum bir oyuncu da Tom Hanks. Bu filmde bir yolcu uçağını soğukkanlılıkla nehre indirmeyi başarabilen pilotun hikayesini konu ediniyor. Düşük tempolu bir film, gerçek bir hikaye ve bence başarılı.
2016 yapım / IMDB; 7.4


6- Kör Nokta

Başrolünde Sandra Bullock‘un oynadığı keyifli bir dram. Zenci bir çocuğu evlat edinmesini konu alıyor. Hem hoş, hem dokunaklı bir hikaye. 
2009 yapım / IMDB; 7.6


7- Kazanma Sanatı 

Brad Pitt’in başrolünü oynadığı ve bence çok iyi işlenmiş bir başarı hikayesi. Biyografi tarzı başarı hikayelerinden hoşlanıyorsanız muhakkak tavsiye ederim. Biraz uzun bir film, fakat ayakta alkışlanası…
2011 yapım / IMDB; 7.6


8- Transcendence

Son zamanlarda çekilen iyi bilim kurgulardan. Başrolünde johnny Depp var. Yapay zeka üzerinde bilimsel çalışmalar yapan bir karı-kocanın hikayesi. Kocası ölmek üzere olduğundan karısı zihnini bilgisayara aktarıyor fakat asıl problem, yapay zekanın kontrolden çıkarak durdurulamaz hale gelmesiyle başlıyor. 
2014 yapım / IMDB; 6.3


9- Tenet

Aylarca çıkmasını beklediğim Christopher Nolan‘ın son filmi. Interstellar gibi, uzay, kuantum konulu filmlere alaka duyuyorsanız bence kesinlikle seyretmeniz gerekir. Seyrettikten sonra daha iyi anlamak için tekrar seyretmek isteyeceğiniz türden. Bu tarz filmlerden sonra en güzel konu başlığı: ‘Bu mümkün olabilir mi?’ :) Üzerinde saatlerce konuşulası… :)
2020 yapım / IMDB; 7.6

10- K-Pax 

Bu sene izlediğim en iyi filmlerden… Kevin Spacey başrolünü oynadığı dram filmi. Uzaydan geldiğini iddia eden, anlaşılmaz bir dil konuşan ve hatta kendi içinde tutarlı hikayesi olan biri… Bir rehabilitasyon merkezinde doktorların çözmeye çalıştığı, herhangi bir rahatsızlık emaresi bulunmayan sıradışı bir adamın hikayesi. 
2001 yapım / IMDB 7,4

İzlediğiniz filmlerin size olumlu hisler ve fikirler vermesi dileğiyle…Keyifli seyirler dilerim! :)

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

3 Comments

  1. Ellerinize sağlık çok güzel olmuş listeme ekleyeceğşm bu listeyi.

  2. çok güzel bir düzenleme olmuş Başlayacağım şimdi okulda bitti.

  3. liste o kadar iyi ki ben hazırlamışım gibi :)
    faydalı liste için teşekkürler. listeyi uzatmanızı öneririm. daha çok film lazım bize.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]