Dyson v10 Şarjlı Süpürge Deneyimleri, Süpürge Arayışım Sona Erdi

dyson v10 kullanıcı yorumu

Evleneli 13 sene oldu, bu 13 senede 4 süpürge eskitmişim 🙈 İlk süpürgem annemin eşime mutlaka almalısın deyip daha evimizi tutmadan aldırdığı İhlas Aura robot süpürgeydi. 13 sene kullandım tık demedi maşallah. O benim ilk göz ağrım olarak yerini korudu. 2. süpürgem de robot süpürgemi her gün açamadığım için bana yine evlendiğim sene annemle babamın hediye aldığı Arzum toz torbasız süpürgemdi. Çok çok seviyordum, aşırı memnun kaldım. Çekiş gücü olsun, toz torbasız olması her şeyi çok güzeldi. Ama bir gün sapı kırıldı..

Ben de 3. süpürgem olan Fantom’un dikey süpürgesine geçiş yaptım. Güngören’de evimiz biraz ufaktı ve o süpürge benim inanılmaz işime yarıyordu. Günlük süpürmelerimde onu kullanıyordum, büyük temizlikte de İhlas temizlik robotumu açıyordum. Ama malesef Güngören’den Ispartakule’ye taşınırken düşürmüşler ve pert oldu. Ona da üzülerek veda ettim. Benden anneme giden bir arçelik toz torbalı süpürge vardı, onu annemden geri aldım:) Toz torbalı süpürgeleri anlatmama gerek yok sanırım. Tozu önden alıp arkaya veriyorlar 😆

Ben o süpürgeyle de 2-3 sene idare ettim. İkizlerim doğdu.. Artık ben temizlik için büyük vakitler harcayamaz oldum. Nerede pratiklik orada ben modundayım yani. İhlas robot süpürgemi çok sevmeme rağmen, sulu olması beni çok yormaya başladı. Zaten temizliğe vaktim yok, bir de onun suyunu doldur, sonra temizle, kurula yerine kaldır.. Büyük külfet olmaya başladı.. Yoksa 13 sene çekiş gücünde hiç bir eksilme olmadı. Çok severek kullandım emektar süpürgemi. Ama yollarımızı ayırmak zorunda kaldık..

İlk Süpürgem 😍
İkinci göz ağrım böcüğüm 🥰
Pratik tatlışım 😬
Son bombe 😂

Dyson V10 almaya nasıl karar verdim?

Biz evimize aldığımız bir eşyanın uzun ömürlü olmasını istiyoruz. Sonuçta her gün bir beyaz eşya ya da ev eşyası alınmıyor. Evlendiğimizde aldığımız yatak odası, koltuklar, salon takımı vs hepsini hala severek kullanıyoruz. 4 ev değiştirdik, şükürler olsun başlarına bir şey gelmedi. Bunu neden söylüyorum? Malum tüketim toplumunda yaşıyoruz, herkes her şeyi çok çabuk tüketiyor.. Mobilya modelleri, renkleri sürekli değişiyor. Biz sürekli onları değiştirelim kafasında değiliz.

Dyson evet diğerlerine göre çok çok pahalı bir süpürge.. Kapladığı alanı düşünürsek o parayı hak ediyor mu diye çok çok düşündük gerçekten :) Ama elime alıp kullandığımda bunu hak ettiğini gördüm şükürler olsun :) Yoksa çok içim yanardı 😬

Şimdi burada isim vermeyeceğim ama 1 ay kadar önce bize bir süpürge markasından tanıtıma geldiler. Işıkları kapattık minik bir el feneri ile evimizin ne kadar toz içinde olduğunu gördük😅 Çünkü ben toz torbalı bir süpürge kullanıyordum.. Süpürgem arkasından bütün tozları eve yayıyormuş sağolsun..

Neyse, ben o günden sonra süpürge arayışına girdim. Aklımda Philips Marathon Ultimate toz torbasız süpürge vardı.. Dyson hiç düşünmüyordum, dediğim gibi kapladığı yeri düşününce yaptığı işi hayal bile edemiyordum.

Instagram üzerinden anketler yaptım. Herkes Dyson diyordu. Philips Marathon kullanıcıları bile Dyson almalısın deyince ben de dayanamadım.

Artık gece gündür Dyson videoları, karşılaştırmaları ne var ne yoksa izledim. Rüyalarıma bile girdi 🙈 Tabi eşimin yanında izliyorum, ona da gösteriyorum 😬

Ve en sonunda biz artık dayanamadık, baktık daha fazla indirim olacağı da yok, hatta Ocak 2021 ‘de fiyatlar daha da artacak deniliyor. Hemen almaya karar verdik. Tabii alma maceramız da olaylı oldu ya🙈 Onu da yazarsam bu yazı uzaar gider, başka yazıda anlatayım.

Sonunda Dyson V10 Bizim Evde

Gelir gelmez kutuyu açtım, şarjı da varmış, ben bir halıyı süpüreyim derken süpürgenin içi toz dolmasın mı 🙈 İnanın abartmıyorum… Bir sürü video izledim. Yorum okudum… Abartıldığını düşünüyordum. Ama değil. Gerçekten değil..

Dyson v10 ve V11 arasındaki farklar

Bu iki ürün arasında oldukça fiyat farkı var. Evet V11 son çıkan bir ürün ama bence v10 ile aralarında çok fark yok.

V11’in arkasında led panel var, kalan pili ve kullanım süresini gösteriyor. Ayrıca parke ve halı başlığı tek başlıkta toplanmış V10’de bunun için iki ayrı başlık var. Bir de V11’in içinden yedek şarj çıkıyor, bu da çok büyük evler için gereklidir eminim, normal büyüklükte bir evi 60dk kim süpürür ki 😅

Ben Dyson almaya karar verirken hep videolara denk geldim ama şöyle karşılaştırmalı güzel bir blog yazısı bulamamıştım. İnşallah bu yazı karar vermeye çalışanlar için yararlı olur.

Becerebilirsem buraya kutu açılış ve kullanım videomu da ekleyeceğim :)

Şimdilik görüşlerim bu kadar, kullandıkça yine yazarım.

Sevgiler..

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]