Keyifli bir anime: Cat Returns

Bizim evde bugünlerde projektör ile sinema geceleri düzenleniyor. Eşimin iş yerinden getirdiği projektör ile evimiz sinema salonuna döndü. İzlediğimiz filmleri bile tekrar tekrar izliyoruz. Mesela Bourne serisi. Kaç kez izledik kim bilir..

Bir de anime gecesi yapalım dedik. Anime deyince Miyazaki aklımıza gelen ilk isim. Tam da onun tüm animelerini izledik ki derken bu filmi buldum; Cat Returns. Miyazaki’nin sahibi olduğu Ghibli Stüdyosunun ve Disney’in ortak yapımı. 2002 yılında çekilen filmin Prodüktörlüğünü Hayao Miyazaki yapıyor.

Cat Returns isminden de anlaşıldığı gibi kedilerden bahsediyor. Bir de bu kediler anime olunca tadından yenmez kıvama geliyor.

Film Haru’nun okuldan dönerken yolda ezilme tehlikesiyle karşılaşan bir kediyi kurtarmasıyla başlıyor. Sonra başına olmadık işler geliyor. Kedi Kral evinin önüne kadar gelerek ona bir telif yapıyor. Haru bu teklif karşısında ne diyeceğini şaşırıp yanlış kelimeyi söyleyince olanlar oluyor. Ona yardım edebilecek tek kişi de Kedi Şirketi’nin sahibi yine bir kedi olan Baron. Baron’u başka bir animeden daha tanıyorum sanki diyebilirsiniz. Evet yanılmadınız. Yine bir Miyazaki filmi olan Whisper of the Heart filminden hatırlıyoruz.

Kedileri ve animeleri seviyorsanız bu film tam size göre. Yalnız filmi kesinlikle İngilizce dublaj değil de  Japonca izlemelisiniz. Daha keyifli oluyor.

3 thoughts on “Keyifli bir anime: Cat Returns

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Cassette’in Yeni Cicileri

Casette'nin yeni cicilerini gördüğümden beri gözüme uyku girmiyor.. Hepsi benim olsun istiyorum... Çantalar, küpeler ve yüzükler.. Cicilerin web sitesi için...

Kapat