İskandinav Evim {Ev Turu}

Merhabalar,

Haftanın son gününde, içinizi açacak bir ev turu yapalım istedim.

Geçen hafta İskandinav rüzgarları esti biliyorsunuz blogumda. Bu hafta da, evini bu stil ile döşemiş olan Karolina hanımı konuk etmek istedim. Kendisinin de bir blogu var. Ben Evim dergisinde gördüm evine bayıldım, ama meğersem instagramdan da takip ediyormuşum :) İstedim ki Karolina hanım evini İskandinav stili ile döşerken nelerden ilham aldı görelim. İnstagram’dan kendisine yazdığımda çok sıcak bir şekilde bana döndü. Ayrıca teşekkür ederim bu nazik davranışından dolayı.

Hazırsanız tura başlıyoruz :)

Neden İskandinav Stili?

Karolina hanım aslen Polonyalı, eşi ve küçük kızlarıyla Ankara’da yaşıyor. 80m2’lik evlerini bulmakta biraz zorlanmışlar, çünkü Ankara’da küçük ev bulmak biraz sıkıntılı. Ama sevdikleri evi bulduklarında içini kendi zevklerine göre döşemişler. İskandinav Evim bu sayede ortaya çıkmış.

Karolina hanım diyor ki:

Çalışan bir anne olunca, evime geldiğimde en büyük beklentim, kendimi rahat, mutlu ve konforlu hissedebileceğiniz bir yere dönmek oluyor. Evimde böyle bir samimi ve sıcacık ortam oluşturmaya sürekli çalışıyorum: yeni pişmiş kurabiyenin kokusu, mumlar, rahat güzel terlikler, sıcak çay…”

Kimdir? 

İsmim Karolina. Aslen Polonyalı‘yım; Baltik bir ülkesinden Türkiye’ye geldim ve senelerce Türk eşimle, küçük kızımızla ve yaramaz siyam kedimle Ankara’da yaşıyorum. Gürürlü Türk vatandaşım. Blogumu yazarken aynı zamanda Türkçem’i daha iyi oğrenmeye çalışıyorum.

Ev dekorasyonunda çok meraklıyım, Sade İskandinav stiline hayranım. IKEA ve H&M Home‘nın fanıyım.  Konsept tasarımı çok severim. Güzel eşyaların avcısıyım :-) Açık, pastel renkleri çok severim. En küçük detayların estetiğine dikkat ederim. Şirin kumaşlara, yıldızlara, pötikare  ve peri ışıklara bayılırım.

Ankara Life dergisinin dekorasyon yazarıyım.

Şimdi evin bölümlerinde bir gezintiye çıkalım:

Salon 

İskandinav Evim İskandinav Evim

 

Yatak Odası

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

İskandinav Evim

Çocuk Odası

img_0594 İskandnav Evim İskandnav Evim İskandnav Evim İskandnav Evim İskandnav Evim

Mutfak

İskandinav Evim İskandinav Evim İskandinav Evim İskandinav Evim İskandinav Evim

Antre

İskandinav Evim İskandinav Evim

Bu evi düzenlerken en çok Ikea ve H&M Home’dan yararlanmış. Arada sırada Tchibo’dan da alışveriş yaptığını gördüm blogunda :) Sıcak ve çok samimi bir havası var evin.

Bizler aman küçük ev olmasın, sığamayız diye düşünüyoruz hep. Ben de küçük bir evde oturuyorum ama malesef bu kadar efektif kullanamıyorum her alanımı. Karolina hanım bana çok güzel ilham verdi.

Siz ne dersiniz ;)

Karolina hanımın, web sitesi ve instagram’ını takibe alabilirsiniz ;) 

Beni de takip etmeyi unutmayınız :)

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

7 Comments

 1. Oldukça ferah görünüyor…

 2. Çok şirin bir ev. Renkler zaten harika, Neşeli, pozitif biri olduğu kesin.

 3. Canım Şahikacığım! Beni çok mutlu ettin, çok teşekkür ederim!!!! Ne kadar güzel yazmıştın, harikasın. Kucak dolu sevgiler!
  Karolina

 4. irem says:

  stil çok hoş özellikle aksesuarlara bayıldım..

 5. çok şık

 6. Sahika says:

  iskandinavevim, asıl ben teşekkür ederim, çok sevgiler :)

 7. clover cat says:

  şaşırtıcı derecede hoş ve çekici. gelen konuklarınız kalkmak istemiyorlardır. küçük bir alana rahatlık şıklık ve görsel şölen eklenmiş tebrikler çok zevklisiniz.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]