Geçtiğimiz haftalarda uzun zamandır görmek istediğim arkadaşım Papatya Prenses‘in evine ziyarete gittim. Hem de bir kaç hafta önce Umre’ye gittiği için tebrik ziyareti olmuş oldu. Hatta biraz geç kalınca, bana hurma kalmaz korkusu ile sıkı sıkı tembihledim hurma isterim diye :) Sağolsun o da benim için ayırmış..

Papatya Prenses’in dünyasına konuk olunur da o güzel, konsept sofraya oturmadan olur mu? İtiraf ediyorum, sofralarını görünce pek özeniyordum. Bana da kısmetmiş o sofralardan birine konuk olmak. Bir arkadaşımız daha gelicekti ama eşi rahatsızlandığı için gelemedi.. Biz de baş başa bol sohbet, muhabbet derken vaktin nasıl geçtiğini anlamadık. Umre için güzel tüyolar alıp, mubarek topraklara gitmiş kadar oldum.. İnşallah bize de gitmek nasip olur..

Haydi gelin, renkli ve masalsı bir dünyada gezdireyim sizi;

IMG_1479

Bana özel tuğralı zemzem ve hurma sunumu..

IMG_1480


IMG_1481
IMG_1482IMG_1508papatyaev1Kuşları çok seven Papatya ve annesi  bunu evin her yerinde kullanmış.

IMG_1504

IMG_1490

papatyaev2

Daha evin girişinde güzellikler karşılıyor sizi. Minik etamin çerçeveler de balkondan.

 

Gelelim Pembiş Soframıza,

IMG_1486IMG_1484

Sitesinde görüp tadını merak ettiğim pazı salatasının da tadına o gün baktım. Nefis bir tat. Mutlaka denemelisiniz.

IMG_1485

Bu suya bayıldım! Hemen tarifini istedim, sağolsun hemen verdi :) 1 lt %100 elma suyu içine, 2 şişe maden suyu, armut, portakal dilimleri ve nane. İşte bu! Yazın istenirse buz da konulabilir, harika ferah bir içecek..

IMG_1487IMG_1489%100 helal marshmellowlar! :)

IMG_1492IMG_1496IMG_1497IMG_1506

Vee, finali karamelli beyaz çikolatalı magnolia tatlı :) ve Türk kahvesi ile yaptık.. Tadı enfesti!
Elmalı sodalı sudan kaç bardak içtim hatırlamıyorum..

IMG_1525 Bu kadar güzel ikramlardan sonra bir de güzel bir paket hediye etti.. İçindekilerin hepsi çok özel, çünkü benim için özel olarak seçilmişler..

Papatya Prenses’ciğime çok teşekkür ediyorum bu güzel misafirperveliğinden dolayı :) Onun birbirinden güzel tariflerini denemek için de sitesine bakabilirsiniz :)

yazi