{Ev Turu} Londra’da Yeni Yapılmış Bir Ev

Merhaba,

Bugün sizi Londra’da 2007 yılında yapılan ve modern şekilde döşenmiş bir eve götüreceğim.

Ev sahibi burayı alırken sakin ve modern bir görünüm hayal etmiş. 1 yıl sonra karısı ile tanışmış. 4 yıl boyunca oturdukları bu evin dekorasyonunu değiştirmeye karar vermişler. Daha sıcak ve ailevi bir hava katmak için çalışmalara başlamışlar. Sonra aralarına 3 çocuk da katılınca, sıcacık bir yuvaya dönüşmüş..

Campbell-exterior

Campbell-hall

Giriş

Evin girişinde konumlanan ayakkabılık Ikea’dan alınmış ve fazlalıkları ortadan kaldırıyor. Onun karşısına konumlandırılan çerçeve ve fener dekoratif olarak güzellik katmış. Mint yeşili duvarlar da girişte hoş bir karşılama alanı oluşturuyor.

Campbell-living-room

Oturma Odası

Koyu gri duvarlar ve onunla uyumlu perdeler, rahat ve sıcak bir oturma odası oluşturmuş. Ortada bulunan yuvarlak hatlı sehpa, çocuklu aile için güzel bir seçim olmuş.  Rahat ve büyük koltuklar da oturma odasının rahatlığını katlamış.

Campbell-kitchen

Mutfak

Ev sahipleri mutfak seçiminde modern kır evi stilini tercih etmiş. Duvarlarda kullanılan mint yeşili ortama sıcak bir hava katmış. Evin kalbi gibi olan bu mutfakta sıcak yemekler yemek için güzel bir köşe de oluşturulmuş.

Campbell-kitchen-diner

Mutfak Yemek Bölümü

Önceden mutfaktaki yemek bölümünde siyah cam bir masa varmış. Daha sonra çocuklar da olunca ahşap masaya geçiş yapmışlar. Son derece rahat görünen sandalyeler de masaya uyum sağlamış. Tabloları da mutfağa uygun olarak seçmişler.

Campbell-main-bedroom

Yatak Odası 

Ebeveyn yatak odasında kullanılan sıcak gri ve beyaz tonlarındaki renk paleti doğal bir dinlenme alanı oluşturmuş. Orjinalinde daha kısa yatak ve küçük depolama alanına sahip olan odanın yatağı daha büyük olanı ile değiştirilmiş. Yatak başında kullanılan trellis tasarımı duvar kağıdı ve iki pencere arasına konumlanan kumaş yatak başlığı daha modern bir görünüm oluşturmuş.

 

Campbell-main-bedroom-storage

 

Campbell-childs-room

Campbell-Childs-room-storage

Çocuk Odası

Evin diğer bölümleri doğal tonlarda düzenlenmişken çocukların odaları daha renkli döşenmiş. “Başta mavi ve pembeyi birbirine karıştırmaktan çok emin olamadık ama daha sonra çok sevdik” diyor ev sahipleri. Bu iki rengin karışımı ve beyaz dolaplar birleşince ortaya çok canlı bir oda çıkmış.

Kenarları işlemeli pembe ayna ve örgü puf odaya mistik bir hava katmış. Beyazın ağırlıklı kullanımı da odanın daha geniş görünmesini sağlamış.

Campbell-bathroom

Banyo

Evin en akıllıca kullanılan kısmı banyo olmuş. Bu küçük alanda konumlanan duşakabin ve küvet birbirini tamamlarken, büyük banyo seramikleri ortama ferahlık katmış. Ayrıca küvetin üstündeki camdan gelen ışıkla daha ferah bir ortam oluşturulmuş.

Kaynak: Style at Home

Beni sosyal medyada takip edebilirsiniz:

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

2 Comments

  1. harika bir yer burası masal gibi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]