İşitme Cihazları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İşitme Cihazları tam olarak ne işe yarar? 

İşitme cihazları, işitme kaybı olan kişilerin çevrelerindeki sesleri daha iyi algılamalarını sağlar. Maxtone gibi işitme merkezlerinin  işitme cihazları, sesleri yükseltir ve bu sesleri kullanıcının kulaklarına gönderir. Modern işitme cihazları; sesleri ayırt eden, kayıplara göre bazılarını yükseltip bazılarını bastıran, bulunulan ortama göre program değiştiren, çınlama var ise çınlama maskeleyici ses veren küçük bilgisayarlar şeklinde çalışan elektronik cihazlardır. Gürültülü ortamlarda arka plan sesini azaltan ve 3 boyutlu ses deneyimi yaşatabilen, otomatik ses şiddeti ayarlamaları yapan işitme cihazları size doğal işitmeye her zamankinden daha yakın bir işitme deneyimi sağlayabiliyor.

İşitme cihazı ne zaman kullanılmalıdır? 

Son zamanlarda sohbet ederken karşınızdakini anlamakta zorlanıyorsanız, televizyonu veya radyoyu daha yüksek sesle dinleme ihtiyacı hissediyorsanız, kapı ya da telefon zili çaldığında kimi zaman duymuyorsanız ,işitme cihazı kullanmanız gerekebilir. Bir işitme uzmanı ile görüşmek en iyisi olacaktır.

Maxtone işitme cihazlarından hangisi benim için uygun olabilir? 

Doğru işitme cihazı işitme kalitenizi en çok artıran cihazdır.Bu, işitme kaybınızın derecesine, yaşam tarzınıza ve bütçenize bağlıdır. Maxtone işitme merkezleri, çeşitli modeller ve özelliklerde işitme cihazları sunmaktadır.

İşitme cihazlarının pil ömrü ne kadar sürer? 

İşitme cihazının pil ömrü, cihazın modeline, kullanım süresine ve işitme cihazının sunduğu özelliklere bağlıdır. Maxtone işitme cihazları, pil ömrünü en üst düzeye çıkaracak teknolojiler sunar.

İşitme cihazları görünür mü? 

İşitme cihazlarının görünürlüğü, seçilen model ve tasarıma bağlıdır. Maxtone İşitme merkezleri’nde neredeyse görünmez olan ve kulağın içine tamamen sığabilen işitme cihazları da mevcuttur.

İşitme cihazları rahatsız edici bir geri bildirim (ıslık) sesi yapar mı? 

Modern işitme cihazları, Maxtone’un cihazları gibi, genellikle geri bildirim önleme teknolojisi ile donatılmıştır, bu da bu tür rahatsız edici seslerin oluşmasını büyük ölçüde azaltır.

İşitme cihazları suya dayanıklı mıdır? 

Bazı Maxtone işitme cihazları suya dayanıklı özellikler sunar, ancak genellikle işitme cihazları tamamen suya daldırılmamalıdır. Her zaman belirli modelin talimatlarını kontrol edin.

İşitme cihazları ne kadar süreyle kullanılmalıdır? 

İşitme cihazları genellikle günlük olarak ve uyanık olduğunuz sürece kullanılır. Ancak, kişiden kişiye değişebilir ve işitme uzmanları ile görüşmeniz önerilir.

Maxtone işitme cihazlarının bakımı nasıl yapılır? 

Kullanım klavuzu  ve bakım kitleri mevcuttur. İşitme cihazınızın düzenli olarak bakımını yapmak aynı zamanda işitme duyunuzu da doğru orantılı bir şekilde etkiler. Bakım konusunda dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta var.

İlk olarak cihazınızı temizlerken alkol, parfüm gibi sıvıları kullanmadan temizlemek gereklidir. İşitme Cihazınızı kuru bir bezle temizlemelisiniz. İşitme cihazınızı nem ve rutubetten korumalısınız. İşitme Cihazı, banyoda veya daha başka nemli bir ortamlarda bırakılmamalıdır.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]