{Film} Inside Out , Ters Yüz

Merhabalar,

Bir film önerisi ile karşınızdayım yine! :)

Disney-Pixar yapımı, eğlenceli ve düşüncürücü bir film Ters Yüz (Inside Out). İnsan beynine değişik bir açıdan bakıyor.

Kafanızın içindekileri hiç merak ettiniz mi?

Peki kafamızın içinde bizim duygularımızı yöneten canlılar olsaydı nasıl olurdu? Neşemizi, öfkemizi, üzüntümüzü kontrol eden canlılar. Kişiliğimizin temel taşlarını oluşturan becerilerimizi kayıt altına alan cihazlar. Evet biliyorum çok komik. Disney yapmış işte :)

Ben oldukça merak ederek izledim filmi. Ama eğlenceli bulmadım. Daha çok hüzünlü bir filmdi. Eşim de ben de bu konuda hem fikiriz. Çünkü bazı sahnelerde neredeyse ağlayacaktık..

ters yüz

Filmin Konusu

Küçük Riley için hayat, babasının San Francisco’da yeni bir işe başlamasıyla baştan aşağıya değişir. Orta-Batı’daki yaşamını geride bırakan Riley’ı şimdi yeni bir ev, okul ve arkadaşlar beklemektedir. Peki içindeki duyguları o ne söyler? Neşe (Amy Poehler), Korku (Bill Hader), Öfke (Lewis Black), Nefret (Mindy Kaling) ve Üzüntü (Phyllis Smith)… Riley’in zihninin içinde yaşayan, ona günlük hayatında tavsiyeler veren duyguları bu yeni hayata alışırken ufak bir kaosa neden olacaktır. Neşe, Riley’nin en önemli duygusudur ve onu hep pozitif tutmaya çalışır ama diğer duygular bu yeni hayatına uyum sağlama konusunda biraz şaşkındır.

inside out

Tabi bu film çok ütopik :) Çocuklarla izlemenizi kesinlikle önermem. Kafalarının çokça karışacağı düşüncesindeyim. Beynimizi yöneten ekstra canlılar olduğunu düşünmeleri çok tuhaf olurdu. Disney’in artık çocuklara yönelik filmler yapamadığını düşünüyorum. Biz büyükler farkına vararak izlesek de, çocukların gelişimi için hiç iyi olmayabilir.

Ama siz eşinizle, dostunuzla canınız animasyon izlemek istediğinde açıp izleyebilirsiniz.

Eğer izlerseniz benimle görüşlerinizi paylaşın lütfen. Çünkü ben filmden pek hoşlanmadım..

Tamam animasyon olarak güzel, çizimler harika! Renkler vs. süper. Ama konusu pek iç açıcı değil.

Peki neden yazdın Şahika madem, derseniz. Film hakkında bir fikriniz olsun istedim ;)

Buraya da fragmanı ekliyorum, fikir vermesi için:

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

5 Comments

  1. duygulandıran animasyonları seviyorum.
    zaten çoğu animasyon büyüklere yapılıyor, çok şahane espriler oluyo çocuklar ne anlasın onlardan, ebeveynler dikkatli seçmeli filmleri.

  2. Pixar deyince aklıma hep eğlenceli animasyonlar geliyor.Özellikle çocuklarla eğlenceli olanları izlemeye çalışırken bunu yalnız izleyelim o zaman :)

  3. Bir dönem çok seyrederdik pixarın animasyonlarını. Çocuklar ve derslerden şimdilerde tv açılmıyor bile. Özledim ben ama…

  4. Ters Yüz isimli başka bir film vardı, başlığı okuyunca “İzledim ya ben onu, hemen yorum yazmalıyım” dedim ama farklı bir film çıktı karşıma. Ama bu da güzel bir filme benziyor. Pixar da yapmışsa çok iyidir bence :)

  5. […] En İyi Animasyon Filmi: “Inside Out” (Ters Yüz) […]

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]