Venedik’te Ucuz Bir Tatil Yapmak Mümkün

Avrupa’nın yılın her zamanı turist alan nadir kentlerinden biri olan Venedik, tarihi ve kültürel zenginliğiyle ön plana çıkmaktadır. Yüzlerce yıllık tarihi binaları, sokakları ve köprüleriyle Rönesans döneminde gibi hissettiren bu kentin önemli bir kısmını kanallar oluşturuyor. Gondollarıyla ünlü olan bu şehir Avrupa’nın en pahalı kentleri arasında yer alıyor.

Bununla birlikte Venedik seyahatinizi oldukça uygun fiyatlarla yapmak da hiç zor değil. Turistik bir kent olduğu için birçok aktivitenin pahalı olduğunu söylemek mümkün ancak kentte herhangi bir ücret ödemeden yapılacak birçok faaliyet de bulunuyor. Boş günlerinizi ucuz bir Venedik seyahati ile geçirmek için uçak biletiniz hazır.

Venedik, Türkiye’den uçak yolculuğuyla oldukça kısa sürede ulaşılabilecek bir noktada yer alıyor. Bayram tatili, haftalık izin gibi kısa süreli tatillerinizi de bu muazzam kentte değerlendirebilirsiniz. İyi bir tatil planı yaparak Venedik’te oldukça ucuz ve keyifli bir tatil yapmak mümkün. Kentte ücretsiz olarak yapılabilecek birçok etkinlik olduğu gibi, ucuz konaklama hizmeti veren işletmelerin bulunduğu muhitler de yer alıyor.

Seyahatlerinizde gondol yerine şehir içi otobüsleri kullanmanız ekonomik açıdan daha avantajlı olacaktır. Kentin simgesi hâline gelen gondollar, kişisel olarak kiralandıkları için oldukça pahalıdır. Venedik’in tarihi kanallarında özel bir gezinti yapmak için gondol kiralayabilirsiniz ancak şehir içi ulaşım için belediye otobüslerini tercih etmelisiniz.

Kentte yer alan Yahudi Mahallesi, Yahudilerin Avrupa’daki ilk getto yerleşimi olarak biliniyor. Ucuz konaklama tesislerinin bulunduğu bölge Venedik’in hâlâ göç alan yerlerinden biridir. Yılın bütün zamanı kalabalık olan Venedik’te sakin ve sessiz bir zaman geçirmek için de bu bölgeyi tercih edebilirsiniz. Turistler tarafından bilinen bir muhit olmadığı için kentin en sessiz yerleri arasındadır.

Ucuz bir Venedik tatili planlarken satın alacağınız uçak biletini de buna dâhil etmelisiniz. Venedik’e uçuş imkânı sağlayan firmalar arasında karşılaştırmak yaparak uygun fiyatlarla bilet bulmanız mümkün. Bununla birlikte uçak biletiniz seyahat tarihinden ne kadar erken alırsanız o kadar uygun olacaktır. Havayollarının Venedik seferlerine göz atmak ve uygun fiyatlarla bilet bulmak için ucakbiletiniz.com adresine başvurabilirsiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. kelebeketkisi39 says:

    En çok merak ettiğim şehir inşallah bir gün gidebilirim:))

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]