holiday1.jpg

Dışarıda lapa lapa kar yağarken, yapmayı en sevdiğim şeylerden biri de film izlemektir. Dün akşam da tam da bu geceye uygun bir film seçtik. The Holiday. Tam bir tatil filmi.

Filmin konusu özellikle çok ilgimi çekti. İki kadın var ve hayatlarının bazı yönlerinden memnun değiller. Birisi internette dolaşırken tatil için gidecek bir yer bakıyor ve Londra’da çok tatlı bir kır evinin kiralık olduğunu görüyor. Evin sahibi ile iletişime geçtiğinde ise bu evin bir değiş tokuş evi olduğunu öğreniyor. Şöyle ki, o kır evinde oturan kişi ile diğeri evlerini değiştirecekler. Bizim internette tatil yeri arayan kızımızın evi ise şahane bir malikane. Olaylar bundan sonra gelişiyor…

holiday2.jpgHep böyle bir şey hayal etmişimdir. Bir sabah uyandığımda tamamen farklı bir yerde olmayı. Farklı yaşam tarzlarının misafiri değil içinde olmayı. Ya küçük şirin bir sahil kasabasında tek derdi bahçedeki çiçekleri olan biri olmak, ya da Beverly Hills’te bahçe sınırının küçük bir kasabanınki ile eşdeğer olduğu bir evde uyanmak. Gerçekten ilginç olurdu.