Avatar’ı Gördüm!

avatar

Nihayet dün akşam eşimle birlikte Avatar denen filme gittik. Açıkçası filme gitmeden önce çok ön yargılıydım. Çok abartıldığını düşünüyordum. Çok abartılan filmlerin genelde iyi çıkmadığını da gördüm. Ama şansımızı denemeye karar verdik. Beylikdüzü Migros AFM sinemasında yeni açılan 3D salonda izlemeye gittik filmimizi. Film başlamadan önce kısa bir migros turu yapmayı da ihmal etmedik. Bilen bilir, Beylikdüzü Migros 5M olduğu için 3 katlı ve oldukça büyük içinde migros’tan başka mağazalar da var.

Dikkat bu yazı spoiler içerebilir, film hakkında bazı şeyler paylaşacağım. Baştan uyarayım..

Filmde Avatar olarak adlandırılan karakterler, hani şu afişlerde ve fragmanlarda gördüğümüz mavi adamlar filmin ana konusunu oluşturuyor. Onlar ve onların büyüleyici dünyaları.

Bu film kesinlikle 3 boyutlu bir sinemada izlenmeli. Normal bir ekranda izleyip öldürülecek bir film değil ne yazık ki. Gönül isterdi ki İstinye Park ‘ta real 3D sinemada izleyebilseydik, ama filmi çok önemsemediğimden oraya gitmedik. Gitsek güzel olurmuş.

Uzun zamandır kendimi içinde hissettiğim bir film izlememiştim. Pandora’ya gidip Navi’lerin dünyasına katıldım resmen. O nasıl büyüleyici bir atmosferdir öyle. Hani ana karakterler neyse de, uçan kuşların o kadar gerçekçi olmasına inanamadık. Kuş dediysem bildiğin kuş dğeil, dinazor kuş resmen. Üzerine binilip uçulan türden.. Kısaca dünyaların hayran kaldım diyebilirim… Daha fazla bahsetmeyeyim izlemeyenlere yazık olmasın : )

Avatar’ı hangi sinemada izlesek diyenlere İstinye Park AFM Imax sinemasında izlemelerini o da olmazsa Kanyon’daki Cinebonus’ta Real 3D izlemelerini öneririm.

Son olarak “I see you” diyorum : )

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

2 Comments

  1. Biz de eşimle Pandora’ya taşınmayı düşünüyoruz :D

  2. Gerçekten detaylı ve güzel anlatım olmuş, Elinize sağlık hocam.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]