Ilık ilkbahar günlerinin izlenesi filmleri

Bu sene ilk baharımız pek ılık değil yağmurlu ve soğuk geçse de mevsimlerin arasındaki yeri ayrıdır. Yağmurdan dolayı eve tıkılıp kalanlara bu güzel filmleri izlemeleri tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi seyirler :)

Toast

Şu aralar Bates Motel’de Norman Bates karakteri ile tanıdığımız Freddie Highmore ve Helena Bonham Carter’ın başrollerini paylaştığı güzel bir film Toast. Anne ve oğul arasında geçen ufak tefek yemek çekişmelerinin sonucunun nereye vardığını görünce çok şaşıracaksınız.

toast


Austenland

Bir insan Jane Austen hayranı olur da bu kadar mı olur? Kendini Jane Austen kitaplarına adamış, yıllarca hayalindeki Mr. Darcy’yi bulmaya çalışmış olan kızımız kendini Austenland isimli bir yerde bulur. Acaba gerçekten Mr. Darcy’yi bulabilecek midir? Ben izlerken çok keyif aldım eminim siz de alacaksınız.

austenland


Ruby Sparks

Keyifle izlenecek bir başka film daha. Bu filmi izlediğimde kurgusuna hayran kalmıştım. Çünkü konusu çok güzeldi. Utangaç bir yazar, kimse ile iletişim kuramıyor. Hayatındaki kızı yazdığı kitapta anlatıyor ve sabah uyandığında ne görüyor dersiniz? Hayalindeki kız karşısında. Tam da yazdığı şekilde. Bunun üzerine gelişen olayları izliyoruz. Yani anlayacağınız tam bir ilk bahar filmi..

rubysparks


Bu işte bir yalnızlık var

Bu filmi geçenlerde izledim, hikayesi çekimleri güzel fakat tek sevmediğim yanı filmin içine gereksizce sokuşturulmuş vodafone red reklamları oldu. Öyle zorlama, öyle yapmacık. Bir de Atiye’nin oyunculuğu! Peki niye önerdin bu filmi derseniz, bir ada aşığı olarak Heybeliada’da geçen sahneler için :)

buistebiryalnizlikvar


The Help

Renginden dolayı ezilen bir halk ve dışlanmak pahasına da olsa onlara yardım eden bir kız. İzlerken bu kadar da olmaz dediğim bir film. İlk bahar filmleri arasında yer almayı hak ediyor.

thehelp


The Croods

Benim film listemde animasyon olmadan olur mu? Tabii ki olmaz :) Eminim Crood’ları siz de benim kadar seveceksiniz.

croods


Daha önce yaptığım listelere de buradan ulaşabilirsiniz:
– Beni ağlatan filmler!
– Geleneksel sonbahar filmleri
– Soğuk kış gecelerinin izlenesi filmleri
– Soğuk kış gecelerinin izlenesi filmleri vol.2

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

3 Comments

  1. sanırım “toast”u izlemeliyimmm :*

  2. Toast ile başladım dün. Pek beğenmedim :P Umarım diğerleri de öyle çıkmaz kıhkıh :)

    Benim de taslakda bir yıldın duruyo sinema tavsiyeleri. üzerine ekleyip de yayınlasam bari :)

    iyi izlemeler :)

  3. Sadece bu iştebir yalnızlık var izledim bu filmler arasında oda ehh dedirtti :) diğerlerinide not etmeli :)
    Sevgiler

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]