Ruhumuzu Yansıtan Mobilyalar

Hayatımızın büyük bir çoğunluğunu geçirdiğimiz yaşam alanlarımız, kişisel düşüncelerimiz, karakterimiz, yaşam felsefemiz hakkında ipuçları verir. Kullanılan mobilyalardan dekorasyon zevkine, tercih edilen renklerden objelere kadar bütün ev baştan aşağıya bizi yansıtır. Bu sebeple seçimlerimiz önem arz eder. Bu nedenle bu yazı ile sizlere 2020 mobilya trendleri hakkında ipuçları vererek evinizin şıklığına şıklık katmak istedik.

Yaşamın Keyfi Mobilyalarla Çıkar

Elsie Robinson’un “Yuva insanın zindanı değil, sarayı olmalıdır” sözü kullandığımız mobilya tercihlerinin önemine parmak basmaktadır. Dekorasyon tercihleri evin içini aydınlatmalı, kullandığımız mekânı ferah bir görünüme kavuşturmalı, rahat ve şık dizaynıyla görenlerde kendine hayranlık uyandırmalıdır. Bunun için de işin ehli insanların önerilerine kulak asmalı, mekânınızın artı ve eksi yönlerini bilmeli ve kişisel zevklerin farkına varılmalıdır.

Salon mobilyası seçeneklerini göz önüne aldığımızda birçok farklı alternatif karşımıza çıkmaktadır. Tek renk koltuk modellerinin yerini renkli takımlar, tek renk görünümün yerini zıt renklerin ahengi almıştır. Siyah renk ikili ve üçlü takımları beyaz tekli koltuklarla kombinleyerek şık ve klasik bir görünüme aynı anda kavuşabilirsiniz. Tek renk koltuklarınızı düz krem rengi yastıklarla farklılaştırabilir, desenli yastıklarla mekânınızda çiçekler açtırabilirsiniz.

Bel ve omurga sisteminizi destekleyen modern mobilyalar ile şıklık ve konfora aynı zamanda ulaşabilir, doyum alınmaz bir yaşama ev sahipliği yapabilirsiniz. Dar mekânlar için büyük kullanım avantajı sağlayan köşe koltuk takımları, hem mekânınızın dezavantajını avantaja çevirerek modern bir görünüm sağlarken hem de keyifli sohbetlerin geçtiği arkadaş toplantılarının vazgeçilmezi olmaktadır.

Ahşabın Fark Yaratan Görüntüsü

Tabiat ile uyumlu modellerin doğayı evimizin salonlarına kadar getirmesi, yaşam ve ferahlığın aurasıyla nefes alan mekânlar oluşturmamızı sağlar. Ahşap mobilya modelleri zevkli görünümü ile şıklığı salonlarımıza getirirken sağlamlığı ile uzun süreli kullanım sağlar. Kahverenginin asaletini tasarımla bütünleştiren ahşap mobilyalar eskiyi şık bir görünümle taçlandırmaktadır.

Ahşap mobilyalar ile gri, krem ve açık mavi koltuk modelleri, salonunuzun aydınlık görünmesini sağlarken, spor görüntüsüyle de evinizi gençleştirir. Desenli halılar ve modelinize uygun renkte perdeler ile bütünsel bir şıklığı yakalayabilir, gören herkesi kendisine hayran bırakabilirsiniz.

Modernizm ve Konforu Birleştiren Yatak Odası Modelleri

Rahat bir uyku gün içerisinde ki bütün aktivitelerimizi büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle yatak odasında kullanacağımız eşyalar büyük önem arz eder. Odanın gün ışığını alabilmesi ve yeterli şekilde havalandırılması gerekir. Siyah, kahverengi gibi koyu tonlardaki renkler ile kırmızı gibi parlak ve gözü yoran renkler yerine krem, açık mavi, bej renkleri tercih edilerek ferah bir görünüm elde edilebilir. Ruhu boğan renkler içeride geçirilen anların keyifsiz olmasına sebep olur. Kullanılan mobilyaların rengi kadar rahat bir uykunun anahtarını, tercih edilen yatak odası mobilyası da belirler. Ergonomik ve bel bölgesini destekleyen yataklar tercih edilmelidir. Yatağın yerden belli bir yükseklikte olması, odanın uygun bir yeri tercih edilerek kurulumu yapılmalıdır.

Açık renkli mobilyaları tercih etmek gün ışığından daha çok faydalanmayı sağlarken odanın daha geniş gözükmesini sağlar. Sürmeli dolaplar yerden tasarruf etmemizi sağlarken modern bir görünüme de imkân tanır. Açık renk mobilyaları zıt renk halılarla kombinleyerek kontrast bir uyum yakalayabilir aynı zamanda kolay temizlenme özelliği ile hijyen ve konforu yatak odanızın vazgeçilmezi yapabilirsiniz.

Her Zevke Hitap Eden Modeller

Sunulan çeşitli öneriler doğrultusunda sizler de evinizi yenileyebilir, salonunuzu yaşayan bir hale dönüştürebilirsiniz. Kapıdan içeri girdiğiniz an sizi bambaşka diyarlara götüren, huzuru ve rahatı ile hem sizi hem sevdiklerinizi mest eden mobilyalar için Engince’nin web sitesini ziyaret edebilir her zevke hitap eden geniş ürün yelpazesiyle tanışabilir, fiyat yelpazesindeki çeşitlilik ve taksit imkânlarıyla bu zevki siz de evlerinize getirebilirsiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]