Güzel Bir Haftasonundan Kalanlar

Herkese Merhaba,

Geçtiğimiz haftasonu çok keyifli geçti bizim için. Eşimin Bursa’da yaşayan kuzeni eşi ve oğluyla bize geldiler. (Hani kardanadam yapımını paylaştığım marifetli Elvan vardı ya, işte onlar :) )

Bizim için de çok keyifli geçen bir haftasonu başlamış oldu.

Belgrad Ormanında Piknik

Cumartesi günü, hava kapalı olmasına rağmen (eşimin ısrarlarıyla :D ) pikniğe gitmeye karar verdik. Bizim her fırsatta kendimizi attığımız Belgrad Ormanı oldu tabii ki mekanımız. Bir önceki gidişimizde inanılmaz kalabalıktı ve biz yine korktuk kalabalık olur diye. Ama çok şükür korktuğumuz gibi olmadı. Kalabalıktı ama aşırı yoğun değildi.

belgrad ormanı

IMG_7864

IMG_7889belgrad ormanı

IMG_7893

Bulduğumuz boş yere oturduk, tam yürüyüş parkurunun dere ile ayrılan kısmına. Ama inanılmaz serindi. Bir rüzgar esiyor ve içimiz üşüyordu.

belgrad ormanı

Sonra mangalı yaktık da biraz ısınabildik. Yanımızda bebiş de olunca biraz korktuk açıkçası üşütmesinden. Ki nitekim eve dönerlerken Ömer Talha öksürmeye başladı.. İnşallah çabucak geçer..

Piknikten döndüğümüzde de minik Ömer Talha deliksiz bir uyku çekti. Ondan önceki gün de Davutpaşa Kampüsündeki orta bahçede biraz vakit geçirmiştik o gün de akşamüzeri uyumuştu ertesi gün sabah uyanmıştı :D Açık hava pert etti yavrucağı :D

İstanbul Akvaryum

Pazar günü de Antik Köy’e gidecektik aslında. Sonra tv’de İstanbul Akvaryum’un tanıtımını gördük. Ömer Talha’da balıkları görünce mutlu olur diye düşündük. Rotamızı Florya’ya çevirdik.

Biz daha önce akvaryuma gitmiştik ve inanılmaz sevmiştik. 5 yıl önce gitmişiz ve bilet fiyatları şimdiye kıyasla çok ucuzmuş. Buradan yetkililere sesleniyorum, şu fiyatları biraz insani yapın olmaz mı?

Her neyse..

istanbul akvaryum

istanbul akvaryum

istanbul akvaryum

istanbul akvaryum

Biz yine balıkları görünce dünyayı unuttuk tabii. Öyle büyük ve güzel balıklar var ki. Ben enn çok deniz yıldızlarını seviyorum :) Renkleri ve görüntüleri muhteşem :)

istanbul akvaryum

istanbul akvaryum

Orada Türkiye denizlerinden balıklar olduğu gibi, dünya denizlerinden de balıklar var. Kayıp balık Nemo’yu da orada bulabildik :D

Eşim ve ben akvaryumda bol bol video çektik. Onları da düzenleyip youtube kanalımızda paylaşmayı düşünüyoruz. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız ya da gezmeye geldiyseniz İstanbul Akvaryum’u mutlaka görmelisiniz.

istanbul akvaryum

istanbul akvaryum

istanbul akvaryum

istanbul akvaryum

Son olarak misafirlerimiz evlerine gemiyle gidecekleri için birlikte Kabataş’a gittik. Orada biraz vakit geçirip misafirlerimizi evlerine uğurladık.

Ömr Talha, “Hasan abi ve Şahika abla da gelsin mi” diyerek bizi duygusala bağlattı ve ayrılmamız pek kolay olmadı :)

Yine gelin Ömer Talha olur mu :)

Beni sosyal medyada takip etmek için;

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]