Hanımlara Rehber Bilgiler {Kitap}

Herkese merhaba,

Kitap okumayı çok seviyorum malum :) Her ne kadar hızlı okuyamasam da, boş kalan her anımı kitaplarla değerlendirmeyi çok seviyorum. Bugün size bahsedeceğim kitap ise manevi anlamda çok doyurucu..

Geçenlerde elime biz hanımlara çok faydalı olabileceğini düşündüğüm bir kitap geçti. Hanımlara Rehber Bilgiler isminde.. Biz hanımların günlük hayatımızda ihtiyaç duyduğumuz dini bilgilerin hepsi bu kitapta mevcut.

3 aylara girdiğimiz bu mübarek günlerde, daha çok okumak ve daha çok bilgilenmek istiyorum.. Zaman geçiyor, ne öğrensek ve uygulasak yanımıza kar kalıyor. Diğer yaptıklarımızın hiç bir önemi yokken, bizi kurtaracak olan ibadetlerimize önem vermemiz gerekiyor.

En çok kafamızı karıştıran özel gün bilgileri de bu kitapta var.. Özel günlerde özellikle oruç tutarken ve namaz kılarken kafamız oldukça karışıyor.. Temiz günlerimizi iyi hesaplamamız gerekiyor. Bu yüzden kitapta özel gün defteri yapmamız öneriliyor. Bu konuya çok önem verdiğim için ayrıca değinmek istedim :)

kitap2 kitap4

hanımlara rehber bilgiler

Bu güzel kitap 8 bölümden oluşuyor. Bölümler ise şöyle:

 1. Bölüm: Güzel Dinimiz İslâmiyet
 2. Bölüm: İbâdetlerimiz
 3. Bölüm: Ahlâkımız Nasıl Olmalıdır? 
 4. Bölüm: Âdâb-ı Muaşeret
 5. Bölüm: İslâmiyet ve Aile Hayatımız
 6. Bölüm: İslâmiyet ve Sosyal Hayatımız
 7. Bölüm: İslâmiyet ve Çalışma Hayatımız
 8. Bölüm: Ölüm ve Sonraki Hayatımız

Gördüğünüz gibi tüm bölümler hayatımızdan bir parça oluşturuyor ve sonunda ölüme hazırlık için yapmamız gerekenler var.. Her canlı ölümü tadacaktır.. Bu yüzden ona hazırlanmalı, heybemiz boş değil dolu olarak gitmeye bakmalıyız :)

Bu güzel kitabı yorumlara “Ben de istiyorum” yazan 5 kişiye hediye edeceğim :)

hanımlara rehber bilgiler

yazi

21 thoughts on “Hanımlara Rehber Bilgiler {Kitap}

 1. Bu mübarek 3 aylarda tamda bu şekilde bir kitap istiyordum. İnşallah bana çıkar.
  Hayırlı cumalar şahika hanım…

 2. Bende istiyorum hatta bana çıkmazsa bu kitabı alıp okumak istiyorum çok faydalı bilgiler içeriğine eminim :)

 3. Cok guzel ve gerekli bilgiler var. Ben de istiyorum 😄😄 sevgiler

 4. Şahikam canımın içi ben de istiyorum bu güzel çok faydalı kitabı bakarsın bana çıkar eğer öyle olursa sizler Hasan Civelek ile beraber getirirsiniz hem de vesile olur kahve içeriz hep beraber.<3 Sevgilerimle hayırlı geceler canım..:*

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın: