Kırtasiye Aşkım ❤️

Eylül ayı gelince her yer kırtasiye doluyor ya.. Off. Görmeyin beni.. Gözlerimden kalpler fışkırıyor..😍 Raflarda deste deste defterler, kalemler, silgiler gördükçe hepsine dokunasım, kalemleri alıp havaya fırlatasım geliyor. Kendimi zor tutuyorum :)

Tabii her market alışverişime sepete bir kaç kalem, defter atmayı ihmal etiyorum. Bir gün “evde defter ve kalemden boğuldular” diye bir haber çıkarsa bilin ki o biziz :D

Bkz:

kirtasiye7

Geçtiğimiz gün de normal market alışverişi için A101’e gittim. Kırtasiyelerin geldiğini bilmiyorum. Baktım bir reyon full kalem defter dolu. Yine gözlerimde kaplerle oraya yöneldim tabii. Bu 5’li simli ve 5’li renkli kalemler elimden kurtulamadı. Eve geldim, defter arıyorum, hemen yazmam lazım. Öyle açım.. Hemen ajandamı buldum rastgele yazmaya başladım. Rahatladım..

kirtasiye9

kirtasiye5

kirtasiye6

Allah kurtarsın beni değil mi? :D

Yok yok ben seviyorum bu hallerimi. Çok şükür ki en az benim kadar kırtasiye sever bir eşim var :D Evimize gelenler “sizin ıvır zıvırınız çok” diyor. Haklılar tabii, minnak minnak şeyleri çok seviyoruz :)

Düşündüm de, belki de sırf bu “back to school” (okula dönüş) dönemi yüzünden bile Eylül ayını seviyor olabilirim. Belki anlatamıyorum, ama gerçekten çok seviyorum kalem, kağıda dokunmayı.

kirtasiye2

kirtasiye3

kirtasiye10

kirtasiye11

Belki bahsetmişimdir, Balkan gezisinde (ben o geziyi yazmadım di mi!?) Ohrid’de millet takı toka bakarken ben kırtasiye geziyordum :) Nitekim de oradan defter taşımış insanım:)

defter

(Bahsi geçen defter :) )

Kalemlerin dışında ajandalara da büyük ilgim var. Evde olan defter sayısınız unuttum. Yakın zamanda taşınma planımız var. Nasıl toparlanacağım inanın hiç bilmiyorum :) Masamın şu anki halini paylaşmam lazım:

kirtasiye8

(Burası hep böyle:D ) 

Kitapi Defterleri

Eşimin gönüllü olarak yürüttüğü bir proje var, ismi Kitapi. Okullar için Ücretsiz Kütüphane Otomasyonu. Burada okullar gelip üye olup kütüphanelerini kayıt ediyorlar. Okuldaki öğrenciler de üye olup ödünç aldıkları kitapları oraya girebiliyor. Eşim ve öğretmen kuzeni Sefa ile birlikte yürütüyorlar projeyi. Bu yazıyı okuyan öğretmen arkadaşlar varsa okul kütüphaneleri için kullanabilirler.

kirtasiye4

Bu sene de farklı olarak Kitapi defterleri basıldı ve satışa sunuldu. Siz de Kitapi’ye destek olmak isterseniz bu defterlerden satın alabilirsiniz.  5 lira gibi ufak bir meblağ karşılığında bu güzel masaüstü notluk sizin oluyor. Toplu alım yapacaksanız biraz daha indirimli oluyor. Üzerinde haftanın günleri olduğu için her güne bir not tutabilirsiniz. Ben bilgisayarımın önünde tutuyorum sürekli. Blog yazı planlamamı da onunla yapıyorum ;)

kirtasiye12

(Arkadan göz kırpan ponçikleri gördünüz mü? :)) ) 

Bu vesile ile, yeni başlayacak olan okul dönemi için de öğrenci kardeşlerime başarılar diliyorum. Yaşan okul dönemi, yaşasın defter, kalem ve notluklar :D

Beni sosyal medyada takip edebilirsiniz:

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. ama bu kırtasiye ürünleri sevilmez mi :)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]