Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu Sınavları Online Olacak

Milli Eğitim Bakanlığının bugün yaptığı açıklamada Açık Öğretim Liseleri ve Açık Öğretim Ortaokulu sınavlarının bu dönem de online olacağı açıklandı. 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavlarının 4 Aralık saat 09.30’dan 10 Aralık saat 23.59’a kadar çevrim içi ortamda yapılacağı söylendi. Online sınavın bu döneme mahsus olduğu söyleniyor.

2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem için ders seçimi yapan adayların seçtikleri dersler ile, ders seçimi yapmamış olan öğrencilerin ise 17-30 Kasım arasında tekrar ders seçimi yapabileceği bildirildi.

Sınavın ilk günü itibarıyla 18 yaşından gün almamış öğrenciler, mevcut ders seçme kriterleri doğrultusunda istemeleri hâlinde ders seçimi yapabilecek. 18 yaşından gün almış öğrenciler; istemeleri hâlinde dönem ve kredi sınırlaması olmaksızın haftalık ders çizelgelerinde belirtilen derslerden, varsa önce alt dönemin başarısız olunan ortak ve zorunlu derslerini, sonra birbirini takip eden ortak ve zorunlu derslerini program bütünlüğü içinde sırasıyla en fazla 20 ders olacak şekilde seçebilecek.  

Açık Öğretim Sınavı Online Mı Olacak?

Öğrencilerin merakla beklediği bu sorunun cevabı sonunda geldi. Millî Eğitim Bakanlığınca açık öğretim okulları sınavlarının 4 Aralık’tan 10 Aralık saat 23.59’a kadar çevrim içi ortamda yapılması kararı alındı.

Haberin resmi açıklaması bugün Milli Eğitim Bakanlığının resmi sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlandı.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]