{Film} Minions / Minyonlar

Eveet, yine bir Çarşamba günü ve yeni bir film önerisi ile karşınızdayım :)

Bundan böyle Çarşamba günleri film önereceğim demiştim. İstiyorum ki haftasonuna kadar seçiminizi yapın ve keyifle izleyin.

minions minyonlar

Minions / Minyonlar Filminin Konusu

Tarih öncesi çağlardan beri kendilerine kötü bir efendi arayışında olan Minyonlar, Dracula’dan, Firavun’a, Napolyon’dan, Dinozorlara kadar birçok kişiye hizmet etmeye çalışsalar da, hepsi birgün yok olmuştur. Hizmet edecek bir efendi bulamayınca Antartika’da kendi hallerinde yaşamaya başlayan minyonların kaderi 1960’lı yıllarda değişir. Çünkü 3 kişilik maceracı bir minyon ekibi, Amerika’ya doğru yola çıkar.

Filmin yönetmenliğini Pierre Coffin ve Kyle Balda, senaristliğini Brian Lynch yaptı. Seslendirme kadrosunda ise Sandra Bullock, Jon Hamm, Michael Keaton, Allison Janney, Geoffrey Rush, Steve Carell gibi yıldız oyuncular var. Minyonlar’ın Türkçe seslendirmesini ise Beren Saat ve Kenan Doğulu yaptı.

Şimdii sıra benim yorumlarımda;

Filmi sinemada izledik ve malesef Türkçe dublajdı. Yabancı filmleri, orijinal dilinde, altyazılı izlemeyi severim. Minyonlar favorimdir, ama Türkçe seslendirmede Beren Saat ve Kenan Doğulu sesleri öyle canımı sıktı ki… Sanki Scarlet Overkill yerine Bihter Ziyagil oynuyor.. Öyle dümdüz bir ses.. Çok rahatsız oldum. Eğer izlerseniz orijinal dili seçin derim.

Minionlar nereden çıktı?

Bana çok soruluyor. Minyonları izlemeden önce Despicable Me (Çılgın Hırsız) filmini izlememiz gerekir mi? diye.. Hayır, hatta izlemediyseniz, önce bunu izleyin, sonra Çılgın Hırsız’ı izleyin.. İkisi arasında bağlantı yok, ama bu filmde Minyonların doğuşunu izliyoruz.

Aslında altyazıya da gerek yok. Siz direk izleyin. Çünkü Minyonlar pek konuşamıyor :)

Buraya bir dip not da düşeyim: bir yerde okumuştum, minyonların sürekli kötülerin peşinden koşmasının çocukların gelişimi için pek hayırlı olmayacağı yönünde.. Eğer ki illa izlemelerini istiyorsanız yanlarında durup iyi ve kötüyü onlara anlatabilirsiniz. İçim elvermedi, uyarayım istedim :)

Haftasonu mısırınızı kapın ve izleyin lütfen ;)

İzlemeden önce fragmanına bakmak isterseniz:

Daha önce yazdığım, Çılgın Hırsız / Despicable me yazımı da buradan okuyabilirsiniz.

Son olarak bir bonus daha size, Selahattin Birgül’ün Minyonları Yeşil Çam karakterlerine uyarlamış. Ben de sizin için paylaşıyorum ;)

minyonlar_turk_afisleri

Keyifli izlemeler :)

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]