Tangled / Karmakarışık

Tangled

Tangled

Bu akşam eşimle birlikte ne zamandır izlemek istediğimiz Tangled filmine gittik. Önce bize yakın olan Migros’taki Afm sinemasına baktık, çocuk filmi olduğundan mıdır bilmem son seans 16.50 ‘deydi. Biz de etrafta başka hangi sinemada vardır acaba derken Torium’daki sinemaya bakmak geldi aklımıza. Orada varmış neyseki. Hemen oraya gittik. Vardığımızda saat tam 17.50 ‘yi gösteriyordu. Film 18.00 ‘de başlayacaktı. Apar topar biletlerimizi aldık ve salona geçtik.

Bir de ne görelim, salondaki izleyicilerin hepsi çocuk! Beni aldı bir gülme krizi, bu arada film başladı. Hemen gözlüklerimizi taktık, izlemeye başladık.

Film bildiğimiz Rapunzel hikayesinin biraz farklı bir versiyonu. Ana karakterimiz yine Rapunzel ve yine kuleye hepsediliyor ama bu sefer amaç başka. Tabi kulede hapsolmuş güzeller güzeli bir kız varsa onu kurtarmaya gelen bir erkek mutlaka olur. Ama bu sefer tasadüfen oluyor.. Çok fazla filmin konusundan bahsedip izleyecek olanlara süprizleri açıklamayayım.

Ama filme bayıldım. 3D izlediğimiz için mi bilmem, her şey çok canlıydı. Karakterler olağanüstü güzeldi. Rapunzel’in saçları gerçek gibiydi. Mekanlar ayrı bir güzeldi. Yeşilliklerin içindeki kulede yaşamak için neler vermezdim?

Bir ara mekanın gerçekliğinden sinemadaki çocuklar kalktılar filmdeki fenerleri toplamaya çalıştılar. Hatta bir tanesi oturduğu yerden başaramayınca kalkıp perdenin yanına kadar gitti.

Film arası ise ayrı bir komediydi. Yanımızda oturan iki küçük kız verilen arada “Ay ben çok bunaldım biraz çıkayım” deyip bütün koltukları baştan sona dolaştılar…

En komiği ise filmin en güzel ve romantik bir sahnesinde yanımdaki minik kızın arkadaşına “Siz kesirleri gördünüz mü?” diye sorması ve ondan sonra kesirler hakkında muhabbet etmeleriydi. Kahkahayı basmamak için kendimi zor tuttum…

Kısacası film çok güzeldi. Çok keyifle izledik. Sevdiğimiz animasyon filmlerine bir yenisini daha ekledik..

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

2 Comments

  1. ayh çok merak ettim, islicem mutlakaaa

  2. mucy says:

    merhaba şahika abla izde internetten anne ile izledik sonrada arkadaaşımla beraber ve selmmanla berabber sonra da tek en çok döküm tava hoşumuza gitti bizi o güldürdü. ama bıkmadan izlenecek bir anıme süperdi :):D

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]