{Ev Turu} İngiltere’de Pastel Tonlarda Döşenmiş Bir Kır Evi

Şimdi sizi İngiltere’nin Country denilen kırsal bölgesinde bulunan, çok tatlı pastel tonlarında döşenmiş bir villaya götüreceğim.

Gelin evin hikayesini dinleyelim, sonra fotoğraflarla gezintiye çıkalım:

Bakıp iç geçirmek serbest :) 

Kır Evi Stili
exterior

“2 kızları olan aile bu eve 1999 yılında taşınmışlar. Dört yatak odası bulunan bu kır evine biraz tadilat yapmaları gerekmiş.

Onlar ilk başta eve aşık olmasalar da, -çünkü çok çirkin aliminyum çerçeveleri olan bir evmiş- bazı düzenlemelerle evi istedikleri şekle sokabileceklerini düşünmüşler. “

livingroom

mainbedroom

guestbedroom

İlk öncelikleri konuk yatak odalarını yenilemek olmuş. Sonra pencereleri kendi zevklerine göre değiştirmişler, ama evin şeklini bozmamak adına kavisli pencerelerden vazgeçmemişler. 

kitchen2

kitchen-diner-2

“Bu evi aldıklarında mutfağın çok kötü durumda olduğunu söylüyorlar. Mutfak dolapları eski ve yıpranmıştı. Onları counrty stiline göre tekrar yaptırıyorlar. 

Ev sahibi evin kalbinin mutfak olduğunu düşünüyor ve mutfakta pişen yemeklerin orada servis edilmesinden mutluluk duyuyor. Bu yüzden mutfağın yanındaki kocaman masada aile yemeklerini yemek için güzel bir köşe oluşturmuşlar. Puantiyeli örtü de ayrı bir hava katmış” 

livingarea

Birkaç yıl sonra, sahipleri daha sonra bir oturma alanı ve yemek alanı ve yer açılması büyük bir aydınlık ve ferah alanı oluşturmak adına bitişik aile odasını barındıran büyük bir kış bahçesi eklemeye karar verdi. Yeni banyolar üst katta monte edildi. Bir kaç yıl sonra, orijinal mutfağı büyütmek için yemek alanına yer sağlayan bir mutfak konservatuarı eklendi. 

Doğal tonların ağırlıklı olduğu evde vintage aksesuarlar ve mobilyalar kullanılmış. Böylece evin eski dokusuyla da uyum içinde olmuş. 

dining-area

seating-area

summerhouse

“Son olarak, tüm işler bittiğinde bahçeye çok zarif bir çardak eklemiş.Böylece yazın vakit geçirilebilecek ekstra alan kazanılmış.”

Kaynak: Country Homes

Beni sosyal medyada takip edebilirsiniz:

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]