24. gün İftar Menüsü

Merhabalar,

Dün akşam İstanbul’a hain bir saldırı düzenlendi.. Her gün binlerce kişinin kullandığı havalimanımıza atılan bombayla bir çok kişi hayatını kaybetti :(

İnsanın insana yaptığı bu kötülüğü anlamak mümkün değil.. Hele böyle mübarek bir ayda insanların canına kıymak.. Akıl almıyor.. Rabbim vefat edenlerin ailelerine sabır versin.. Hepimize sabır versin. Bu kötülük artık bitsin inşallah..

Hayat devam ediyor ve ben söz verdiğim gibi günün menüsünü yayınlamaya devam edeceğim..

24. gün İftar Menüsü

Gülbahçesinden…

Hadis-i şerifde buyuruldu ki, (Kadr gecesini, Ramazânın son on gününün 21, 23, 25, 27 ve 29 gibi tek gecelerinde veya Ramazânın son gecesinde arayınız. Sevâbını umarak Kadr gecesini ibâdetle geçirenin geçmiş ve gelecek günâhları afv olur.)

[İmâm-ı Ahmed]

BU KİTAPLARI BULMAK ALLAHÜ TEALANIN BÜYÜK BİR İHSANIDIR…

Dünyânın neresinde olursa olsun, her insana önce lâzım olan şey, dînini, îmânını öğrenmekdir. Din, eskiden islâm âlimlerinden kolayca öğrenilirdi. Şimdi, âhir zamân olduğu için, hiç biryerde hakîkî din âlimi kalmadı. Câhiller, din adamı olarak her tarafa yayıldı. Şimdi dîni, îmânı doğru olarak öğrenmek için tek çâre, Ehl-i sünnet âlimlerinin kitâblarını okumakdır. Bu kitâbları bulmak, Allahü teâlânın büyük bir ihsânıdır. Hakîkî din kitâbı bulup okumak, çok güç oldu. Gençler, muhtelîf oyunlara bağlanıp, hakîki kitâb bulmakdan ve okumakdan mahrûm edilmekdedir. Birçok gencin, oyundan başka birşey düşünmediklerini görüyoruz. Bu hastalık, gençler arasında yayılmakdadır. Müslümân ana-babaların, çocuklarını bu hastalıkdan korumaları çok lâzımdır. Bunun için, çocuklarına dînini haber vermeleri ve din kitâbı okumağa alışdırmaları lâzımdır. Bunun için, çocuklarının zararlı oyunlara dadanmalarını önlemelidirler. Ba’zı ahbâblarımızın çocuklarının zararlı oyunları oynamakdan yemek yimeyi bile unutduklarını görmekdeyiz. Böyle çocukların, mekteb kitâblarını bile okuyup sınıf geçmeleri imkânsız olmakdadır. Anaların, babaların çocuklarına hâkim olmaları, kitâb okumağa alışdırmaları lâzımdır. Bunun için, (İslâm Ahlâkı) ve (Tam İlmihâl Se’âdet-i Ebediyye) kitâblarını okumalıdır. Bu kitâbları okuyan, dînini, îmânını öğrenir. Analar, babalar bu vazîfelerini yapmazlarsa, dinsiz, îmânsız bir gençlik hâsıl olacak, vatanımıza, milletimize çok zarar verecekdir.

 

Bugün iftar vaktimiz: 20:49 

Sahur vaktimiz: 03:07 olacak.

Siz de buradan imsakiyeyi indirebilirsiniz.

Şimdiden hayırlı iftarlar..

Beni sosyal medyada takip edebilirsiniz:

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]