Erken Rezervasyon Otelleri 2023

Yaz mevsiminin başlamasına daha çok var! Ancak, bilinçli bir tüketici olarak 2023 yılının yazında yapacağınız tatilin planlaması için bir an önce harekete geçmelisiniz. Erken rezervasyon; tüketicilerin yazın yapacakları tatilde kalacakları odayı aylar öncesinden satın almaları, bir başka deyişle rezerve ettirmeleri olarak tanımlanabilir. Kasım ayında başlayan ve bazı otellerde Nisan, bazılarında ise Mayıs ayının sonuna kadar devam eden bu dönem; insanların neredeyse yüzde 50’ye kadar uzanan indirimlerden yararlanmalarını mümkün kılar. 

Erken Rezervasyonun Avantajları Nelerdir? 

Her şeyden önce, erken rezervasyonun mantığından bahsedelim! Türkiye’nin ve Kıbrıs’ın en popüler oteli dahi Kasım ayında birçok boş odaya sahiptir. Bu yüzden, bu tür otellerin bilhassa kış aylarında ileriye dönük otel odası fiyatları bir hayli düşük olur. Erken rezervasyon ile istenilen oda çok uygun bir fiyatla satın alınabilir. Arz – talep eğrisinin bir sonucu olarak dikkat çeken erken rezervasyon; ekonominin en güzel yönlerinden birisidir. Kasım ayında otellere duyulan talep azdır. Fakat, söz konusu talebin Mart ayı ile beraber artmaya başlayacağını ifade edebiliriz. Bu durum; oda fiyatlarının yükselmesine sebebiyet verir. Elini çabuk tutan ve erken rezervasyon yaptıran her zaman kazanır. Biraz da erken rezervasyonun diğer avantajlarından bahsedelim!

  • Erken rezervasyon; insanlara bütçelerini planlama şansını sunar. Tüketiciler; konaklama için ayıracakları bütçeyi çok önceden belirlemiş olurlar. Bunun yanı sıra, ulaşım açısından da avantaj elde edilir. Örneğin, Temmuz ayında İstanbul’dan Kıbrıs’a gidecek bir tüketici; gidiş dönüş uçak biletini aylar öncesinden alabilir. Havayolu şirketlerinin indirim ve kampanyalarından yararlanabilir. 
  • Zaman; yetişkinler için bir hayli önemlidir. Bilhassa özel sektörde beyaz yakalı olarak çalışanların tatil için ayıracakları süre kısıtlıdır. Erken rezervasyon ile nerede tatil yapacağını aylar öncesinden belirleyen bir tüketici; işinden izin alacağı tarihi de kesinleştirmiş olur. Erken rezervasyon; çocuklu aileler için de bir avantajdır. 
  • Turizm sektörü ile içli dışlı olanların bildiği üzere yoğun sezon olarak tanımlanan Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında otellerde yer bulmak neredeyse imkansıza yakındır. Oda bulunsa dahi istenilen ücretler normalden iki kat fazla olacaktır. Erken rezervasyon; tüketicinin yükselen fiyatlardan ve yer bulamama sorunundan etkilenmemesini mümkün kılar. 
  • Erken rezervasyon; insanlara seçim yapma şansı da sunar. Bazı insanlar yetişkin otellerinde bazıları ise çocuklu ailelere de hitap eden oteller de kalmak isterler. Bunun yanı sıra, butik veya muhafazakar otel arayışında olanlar da vardır. Rezervasyon işi son dakikaya kaldığı takdirde istenilen otelde büyük ihtimalle yer bulunamaz. Ancak, çok önceden rezervasyon yaptırıldığı durumlarda istenilen otelin arzu edilen odasında uygun fiyatlarla kalmak mümkün hale gelir. 
  • 2022 yılının bitmesine bir ay kala yüzde 50 indirim vaat eden erken rezervasyon otellerini bulabilirsiniz. Bilhassa Antalya, Muğla veya İzmir gibi şehirlerde yer alan otellerin erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamalısınız. 
About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]