Despicable Me – Çılgın Hırsız

Eşim ve ben animasyon filmlere bayılıyoruz. En çok Shrek ve Monsters’ı seviyoruz. Ama şu sıralar başka bir favorimiz daha oldu. Despicable Me, Türkçe adıyla Çılgın Hırsız.

Uzun zamandır bu filmin ismini duyuyordum, daha doğrusu isminden çok şu afişteki sevimli kızın resimlerini görüyordum her yerde. Herkes avatarında kullanmaya başlayınca ben de merak ettim ve izleyelim dedim. İyi ki de izlemişiz.

Film dünyaca ünlü Mısır Piramitlerinin çalışmasıyla başlıyor. Nasıl olur da koskca piramit çalınabilir derken filmimizin başrolü olan azılı hırsızımız Gru’nun aklına daha güzel bir fikir geliyor. Ay’ı çalmak! Evet! Bildiğiniz dünyamızın uydusu Ay’ı çalmak.. Böylece herkesin istediğini yapacağına inanıyor. Ay’ı çalmak için küçültücü silaha ve tabi bir rokete ihtiyacı oluyor. Gerekli olan maddi desteği almak için kötülerin bankasına gidiyor ama elinde küçültme silahı olmadığı için kredi çekemiyor..

Bu arada küçültme silahını Vector adında kötü bir hırsız çalıyor..

Günlerden bir gün Agnes (şu şirin kız:) ), Margo ve Edith adında 3 minik kız Vector’un kapısını çalıyor. Bu kızlar yetiştirme yurdunda kalıyor ve yurdun kötü kalpli müdüresi onlara kurabiye sattırıyor. Vector’de hindistan cevizli kurabiyeye bayılıyor. Bunu gören Gru ne mi yapıyor? Küçültme silahını Vector’den çalmak için kızları evlat ediniyor…

Ve macera böylece başlıyor.

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki filmin her saniyesinde güldük. O kadar komik sahneler vardı ki. Özellikle “Minion” lara ve konuşmalarına bayıldık. Minionlar kim mi? Filmi izleyince göreceksiniz ;)

Uzun zamandır böyle keyifli bir animasyon izlememiştim, her karakteri favorim oldu. Güzel bir animasyon izlemek istiyorsanız mutlaka bunu izleyin.

Despicable Me Trailer from ruben val verde on Vimeo.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

2 Comments

  1. bizde öyle seviyoruz ki animasyon izlemeyi..nemoyu shreki defalarca izledik çılgın hırsızı da duydum uff izlemeliyiz bizde:)

  2. […] önce yazdığım, Çılgın Hırsız / Despicable me yazımı da buradan […]

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]