Diş İşleri..

1 haftadır diş ağrısı ile yatıp kalkıyorum. Gece uyutmayan ağrılar yüzünden ağrı kesiciye sarılan ben neredeyse ağrı kesici bağımlısı oluyordum.

Nihayet dün, çok sevdiğimiz diş doktoru abimize gitmek için yola çıktık. Giderken heyecanlıydım. Ama başıma geleceklerden tamamen habersizdim.

Ağrıyan dişim tamamen çürümüştü, suyla çalkaladığımda bile aşırı hassaslaşıyordu. Çekilmesine kara verildi. Ondan önce sağ üst taraftaki kırık dişin kökünün temizlenmesi gerekiyordu. Benim için korkulu anlar o zaman başladı. Dişim yapılan iğnenin etkisi ile uğuşmaya başlarken ben dilimi bile hissetmemeye başladım.

Çok fazla detaya girmeme gerek yok, üstteki dişimden tam “3” kök çıktı. İğne yapılıp uyuşmasına rağmen biraz canım yandı.. Diğer dişimin çekilmesi için iğne yapıldı ve 15 dakika dinlenmek için koltuktan kalktım, içeri gittim.. O sırada acıdan mı yoksa diğer dişim nasıl çekilecek acaba diye düşünmekten midir bilmem gözyaşlarıma hakim olamadım.. Ağladım.. Allah’tan eşim yanımdaydı beni telkin etti, sakinleştirdi..

Ve… Diğer dişe sıra geldiğinde “Bu da diğeri gibi zor mu olacak?” diye sordum diş hekimim Ali abime.. O da bana “Sen ona zor mu diyorsun? Normalde cerrahi müdahale ile alınabilecek bir dişti o. Öyle olmasına rağmen çok kolay oldu. Hatta çok çok kolay oldu.” dedi. Cerrahi müdahaleyi duyan ben o zaman anladım ki gerçekten çok kolay olmuştu..

Diğer dişim çok kolay bir şekilde çekildi, Ağzımın içi öyle uyuşmuştu ki hiç bir şey hissetmedim. Hatta dilimi hissetmediğimden konuşamadım bile. Eşim bu konuya sevinmiş olmalı:) Gerçi ben ona yine de laf yetiştirdim ama, neyse..

Şu an hala çekilen dişlerimin acısını duyuyorum ve yoğurttan başka bir şey yiyemiyorum.. Hemen antibiyotik tedavisi sürecine girdik ve 1 hafta sonra bir dişim daha gidicek..

Kendimi bildim bileli dişlerini fırçalayan biriyim. Yatarken muhakkak fırçalarım, bugüne kadar daha hiç aksatmadım. Ama yetmiyormuş demek ki. Bundan sonra (kalan dişlerime) iyi bakacağıma söz veriyorum.. Siz de dişlerinizi ihmal etmeyin.. Sevin onları, koruyun.. Sonra ayrılması çok zor oluyor..

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]