Özel Sinema Kulübü Sinemia!

Küçüklükten beri her zaman sinemaya karşı ayrı bir ilgim olmuştur. Vizyona giren filmleri takip etmeye ve fırsat buldukça da izlemeye bayılırım. Harika bir uygulama olan Sinemia ile bu haber sayesinde tanıştım. Küçük bir araştırmayla müşteri memnuniyetini sağlamış olduğunu gördüğüm Sinemia hizmetine sahip olmak için hemen kolları sıvadım. Öncelikle belirli prosedürlerden geçirildiğimiz başvuru formu davetiye sistemiyle çalıştığından bir süre beklemek durumunda kaldım. Fakat çok geçmeden, o çok beklediğim davetiyem mail adresimde yerini almıştı. İstenen bilgilerimi girip, ödememi yaptıktan sonra 2-3 gün içinde Sinemia kartım elime ulaştı. Ben de direkt soluğu sinemada aldım!

sinemia

Sinemia ile tanıştığım ilk günden beri mobil uygulamasının güncellemeleri ile tamamen değiştirilmiş, kullanış bakımından seçenekleri artırılmış güncellemelerinde pek çok yenilik bulunuyor. Örneğin; kendi film listemi oluşturup, arkadaşlarımın listelerini takip edebiliyorum. Hatta ünlülerin listelerini de takip etme şansı sunulmuş, resmen yeni bir sosyal medya ortamı yaratılmış:) Üstelik sinema dünyasından son haberleri, kendi özel seçimlerime bağlı olarak takip etmemi sağlıyor. Mobil uygulamasının bu anlamda gerçekten çok kullanışlı olduğunu söylemeden geçmek istemiyorum.

sinemia2

Özel sinema kulübünün ayrıcalıklı insanlarından biri olduğum günden beri Sinemia hakkında sürekli araştırmalar yaptım. Neredeyse internet sitesinin bile an be an gelişmesine şahit oldum. Sinema ile en alakasız insanın bile dikkatini çekecek paylaşımlar yapmasıyla müdavimi olduğum sinemia uygulaması sayesinde eğlenceli pek çok genel kültür bilgisi de elde ettim.

Sosyal İnsan ve Sinemia Hangi Noktada Birleşir?

Her gün muhakkak yeni bir şey eklenmiş mi diye kontrol ettiğim uygulamada; haberdar olduğum sinema haberlerinin dışında; vizyondaki filmler, seans bilgileri, fragmanlar gibi pek çok sekmenin de var oluşu uygulamaya olan bağımlılığımı artırdı. Ayrıca uygulamayı keşfettiğimden beri “Canım sıkıldı, sinemaya da gittim ama bir film daha izlemek istiyorum. Ne izlesem?” derdim de kalmadı. Çünkü bu anlamda da sorunsuz bir şekilde yardımıma koşan Sinemia’yı takip ediyorum.

Uzun zaman önce izlediğim ama ufak detaylarını kaçırdığım pek çok filmin de “Ben bunu nasıl fark etmemişim?” diyerek hayıflanmamı sağlayan içeriklerini Sinemia mobil uygulamasında buldum. Mesela kaçınız Hugh Jackman’ın Wolverine serisine son kez hayat vereceğini biliyordunuz? En sevdiğim filmlerden biri olan Wolverine serisi için Hugh Jackman gerçekten idol gösterilmişti. Oyunculuğu ve Wolverine karakterine verdiği hayat tartışılmazdı. 3 Mart 2017 tarihinde Wolverine Hugh Jackman’ı Sinemia uygulamasından okuduğum habere göre son kez görmüş olacağız.

sinemia3

Sinemia’yı keşfettiğimden bugüne vizyondaki filmler, vizyona girecek filmler veya vizyondan çoktan kalmış olan filmler daha çok ilgimi çekmeye başladı. Bu benzersiz sinema kulübünün içerisinde çok farklı senaryolar gördüm, izledim, şaşırdım, ağladım, güldüm. Sinemanın bir eğlence aracı olarak görmekten öte verilen emeğe duyulması gereken saygıyı daha net anladım. Hala yaşayan usta aktör ve aktrislerin oynadığı filmleri izlediğim için kendimi çok şanslı sayıyorum. Bugün her birimiz nasıl Kemal Sunal filmlerini ezbere bilip genel kültürümüzü ortaya dökebiliyorsak, yıllar sonra da bugün izlediğimiz filmler genel kültürümüzün bir parçası olacak, görüşündeyim.

Bugün oldukça revaçta olan Game of Thrones dizisinin karakterlerini, diziyi hiç izlemeyen kişiler bile biliyor, tanıyor. Sinemia bu anlamda da çok özel bir yazı hazırlamış ve Game of Thrones karakterlerinin dizi dışında hiç görmediğimiz hallerini paylaymış. Gerçekten özenle hazırlanan uygulamada hiç sıkılmadan takip edebileceğim ve takip edebileceğiniz pek çok içerik var. “En iyi filmler” olarak benim gönlümü fetheden sekme, “en iyi 100 bilim kurgu filmi”, “en iyi 100 komedi filmi” gibi adlandırdığı ve dolu dolu filmler paylaştığı kategoride herkesin zevkine uyacak film kütüphanesi bulunuyor. Sizlere tavsiyem, “2016’nın sonuna kadar en çok beklenen 100 film” yazısına da bir göz gezdirmeniz…

Sinemia, sadece uygulamasıyla değil, en çok takıldığım mecralardan biri olan Instagram adresiyle de dolu dolu… Instagram’da takip etmek isterseniz, sinemiatr kullanıcı adıyla bulabilmeniz mümkün. Instagram’da vizyona girecek filmlerin fragmanlarını yayınlamaları, eski yeni tüm filmler hakkında bilinmeyen bilgiler sunmaları ve filmler hakkında detaylar vermeleri ile kullanıcılarını oldukça memnun ediyor. Tabii, beni de…

Sinemadan ve filmlerden bu kadar bahsetmişken sizlere küçük bir film önerisinde de bulunmak istiyorum. Beni uzun zamandır bu kadar etkileyen bir film olmadığını da belirteyim. Filmi tek başına izlerken farklı, arkadaşınızla izlerken farklı, ailenizle izlerken farklı bir tat alacaksınız. Filmin adı “Inside Out”. Bir animasyon filmi olarak neredeyse 40 kişilik bir ekiple uzun bir zamanda tamamlanmış. Çok gişe yapmaz mantığıyla mı uzun süre ertelemişler yoksa filmin tutacağından emin oldukları için mi detaylı çalışmışlar bilemiyorum. Insıde Out, küçük bir kızın doğumundan itibaren beyninde gelişen öfke, neşe, korku, tiksinti ve üzüntü duygularına canlı bir şekilde tanık olmamızı sağlayan olağanüstü bir film bana göre… Ben bu filmi Sinemia sayesinde görüp izlemek istemiştim. Filmde çok güldüm, çok duygulandım, çok heyecanlandım hatta yeri geldi çok üzüldüm. Kesinlikle hayatta herkesin “beynimde bunlar mı çalışıyor?” diye aklından geçirebileceği bir filmdi… Daha fazla detay vermek istemiyorum, sadece yaşadığım duyguları yaşamanız için izlemenizi tavsiye ediyorum.

Ben her zaman bilim kurgu filmi seven ve neredeyse sadece bilim kurgu filmlerini takip eden bir seyirciydim. Diğer filmler ya karşıma çıkanlar dolayısı ile ya da benim önyargılarım sebebi ile ilgimi çekmezdi. Özellikle bir film izleyeceksem aşk filmi olmamasına da dikkat ederdim. Daha sonra o büyük önyargımı yenerek bir aşk filmi izledim. İzlediğim bu film, aklımı başımdan alırken beni dumur etmeyi de ihmal etmemişti. Yine bir film önerisi yapmak istiyorum böylelikle. Filmin adı; “Zamanda Aşk”… En sevdiğim erkek oyuncu olan Domhnall Gleeson oynuyor başrolde. Sinemia sayesinde önyargımı yenip izlediğim bu film en sevdiğim aşk filmi olarak kaldı aklımda. Açın ve izleyin başka söze gerek yok bu konuda…

İzlediğim filmler ve takip ettiğim sinemadan haberleri paylaşmak istediğim bu yazımda Sinemia’dan çokça bahsettim. En sevdiğim site olan sinemia.com adresine de yapılan paylaşımlar dolayısı ile teşekkür etmek istiyorum. Sadece internet sitesi değil, pek çok sosyal medya hesabı var Sinemia’nın. Örneğin, Facebook’da da çok aktif bir şekilde paylaşımlar yapılıyor. Unutmadan Facebook adresini de şöyle yazayım; facebook.com/SinemiaTR

Son olarak Sinemia’nın Twitter adresini yazmadan olmaz diyerek, twitter.com/SinemiaTR adresini verip; yazımı bitirmek istiyorum. Tereddüt etmeyin ve gönül rahatlığı ile Sinemia’nın özel dünyasına giriş biletinizi hemen alın! İnternet adresi için ise buraya tıklayabilirsiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. teşekkürler makale için

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]