kitapfuari2

Her sene olduğu gibi bu sene de kitap fuarında bulduk kendimizi. Tüyap’takine gidemesek de, Yeşilköy CNR’daki kitap fuarına gidiyoruz mutlaka. Geçen seneki fuar yazıma buradan ulaşabilirsiniz. 

Ama ben bu seneki fuarı hiç sevmedim! Geçen seneki fuar alanı daha büyüktü sanki. Bu sene standlar çok özensiz, stand görevlileri çok ilgisiz.. Stand dizilimleri hiç güzel değil. Yani neresinden bakarsam bakayım hiç hoşuma gitmedi :(

Biz eşimle bu aralar Osmanlıcaya düşkün olduğumuzdan ve son dönemde çok konuşulduğundan Osmanlıca kitaplar aradık ama malesef yoktu :( Osmanlıca dergi standı dışında hiç bir yayın yoktu.

Fuar resmen 2’ye ayrılmış 1- Dini kitaplar , 2- Çocuk kitapları, test ve ders kitapları vs. Geri kalan yerlerde siyaset ve arada kalmış güncel kitaplar.. Babil.com ‘un devasa bir standı vardı.

Artık insanların internetten alışveriş yapmaları bu fuarı da vurmuş diye düşünüyorum. Çünkü fuara özel bir indirim yoktu malesef. Aynı fiyatları internetten kitap satan yerlerde de bulabiliyoruz.

En sevdiğimiz stand İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin ve Kültür A.Ş. ‘nin standı oldu. İçinden İstanbul geçen kitaplar bir harikaydı. Fatih Sultan Mehmed Han’ın defteri diye bir şey yapmışlar, fiyatı fuara özel 60 tl ama bence değer.

Bu yüzden ben de Seyhan‘ın bana önerdiği Fatma Erdek ‘in “Kara Kış Beyaz Düş” kitabını aldım. Bir de Küçük Mucizeler Dükkanı serisini tamamlayabilmek içib 3. kitabı olan Bahçemde Yeşeren Umutlar’ı aldım.

kitapfuari1

Kitap fuarlarında en sevdiğim kısım sevdiğim dergilerin eski sayılarını hem de ucuza bulabilmekti. Ancak ok fazla alternatif yoktu. Ben de çok merak ettiğim Portakal Ağacı’nın Lokma dergisi ve Yemek Zevki dergilerinin eski sayılarından aldım.

dergiler

Fuarın çıkışında Nakkaşhane diye bir bölüm var. Film setinden fırlamış gibi. Sizin için fotoğrafladım :)

kitapfuari3

Eğer CNR Fuar merkezine yakın oturmuyorsanız hiiç zahmet etmeyin. İnternetten alın kitaplarınızı mis gibi ayağınıza gelsin :)

Ama illa gideyim kitap kokusu alayım derseniz Kitap Fuarı CNR Fuar Merkezinde 8 Mart’a kadar açık olacak.

Sizi fuardan bir kaç görüntü ile baş başa bırakıyorum :)

kitapfuari4 kitapfuari5 kitapfuari6