İkizler 2 Yaşında Doğum Günümüz ve Süslerimiz

Ben bu yazıyı yazmayı biraz daha ertelersem neredeyse 3 yaşına girecekler :D Bu sene doğum günümüz “ceddin dede” temalıydı :D

Buradan ikiz annelerine seslenmek istiyorum, evet 2 yaş bir dönüm noktası, bir çok şey kolaylaşıyor ama onlarla daha kaliteli zaman geçirmeniz gerekiyor, çünkü artık her şeyden anlıyorlar..

Gelelim ikizlerin doğum gününe.

Fotoğraflardan da görüldüğü gibi bu sene kırmızı, beyaz, bayraklı (onların deyimi ile ceddin dedeli :D ) bir konsept hazırlamak istedik. Çünkü ikizlerimiz Ömer ve Faruk mehter marşı ve bayrak delisi oldular :)

Bir gün babaları arabada bunlar dursun diye “Ceddin Deden” marşını açtı. Ondan sonra tv’de, telefonda nerede denk gelirse ceddin dede açmamızı istediler. Artık bayrak görünce “Ceddiiiin” “Ya Allaah” diye bağırmaya başlıyorlardı :D

Bu arada konuşmaya tam anlamıyla başlamadılar, ama yarım yurum o marşları söylüyorlar:D Ben şok.. Anne bile demeden ceddin dede demeleri, acaba osmanlı sevdalısı mı olacaklar? (inşallahhh) diye düşündürüyor bana :D Amin amin çok amin.. İnşallah hep ceddinlerini sever ve saygılı olur kuzularım.

Şimdi bir insta fenomeni edasıyla pastamız şuradan, organizasyon şurada olduu gibi detayları paylaşacağım :D

Efendim organizasyonumuz evimizin naçiz salonunda gerçekleşti :D Aile arasında pasta kesme ve devamında çocukların harala gürele oynaması ile günü sonlandırdık çok şükür :)

Güzeller güzeli pastamızı Butik Tatlı Düşler Organizasyon yaptı, ki tam benim hayal ettiğim de buydu.

Sayılı kurabiyeleri ben yaptım, üzerini hazır glazür ile süsledim. (Evet hazırcı bir anneyim :D ) Tarifine buradan ulaşabilirsiniz :)

Duvardaki balonları babamız, dayımız, dedemiz hep beraber şişirdi :D Onlardan da Allah razı olsun..

Halamız mis gibi sarma ve poğaça yaptı, anneannemiz supangle ve börek 😍Ben masada hamur işi kalabalığı istemedim o yüzden resimlerde yoklar :D ( Evet yine benim çok bilmişliğim :D )

Şaka bir yana, 2 olduklarına hala inanamıyorum.. Rabbimize binlerce kez şükürler olsun.. 3 sene önce bu günü hayal bile edemezdik. İnşallah isteyen, dileyen herkes bu dileğine kavuşur tez zamanda..

2 senedir çok zor zamanlarımızda oldu (gece ağlamaları, gündüz huysuzlukları..) Ama inanın insan unutuyor.. Birazcık sabır, hoşgörü ve anlayış ile atlatılmayacak şeyler değillermiş.. Burayı okuyunca eşim bana 3 numaralı bakışı atacak eminim :D çünkü ben çok sabırsız ve birden parlayan bir insana dönüştüm ne yazık ki.. Ama ikiz büyütmek sanıldığı kadar kolay değilmiş bu 2 senede anladım.. Çok şükür ki destekçilerim vardı yanımda.. Allah hepsinden razı olsun..

Kuzularımız da ehli sünnet’e uygun , vatana millete hayırlı insanlar olsunlar inşallah. Başka bir şey istemem.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]