Big Hero 6 (Oscar ödüllü film;) )

bighero3Animasyon filmleri ne kadar sevdiğim hepinizin malumu :) (Bkz. daha önceki animasyon film yazılarım 1, 2, 3, )

Gelelim Oscar’da en iyi animasyon ödülünü alan Big Hero 6 ‘ ya. Fragmanlarını izlediğimde çocuk filmi sandığım ama seyrettiğimde keyif aldığım bir film oldu. Eşim de robotla uğraştığı için onun daha çok hoşuna gitti :)

 

Filmin konusu:

Hiro Hamada abisi Tadashi ile çok iyi anlaşan bir çocuktur. Abisinin de desteği ile mikrobot isimli minik robotlar yapmış ve küçük yaşına rağmen abisinin gittiği üniversiteye kabul edilmiştir. Ancak her şey güzel giderken Hiro abisinin ölümü ile yıkılır. Abisiyle birlikte mikrobotları da yok olmuştur. Hiro abisinin ölümüne üzülürken onun yaptığı robot Baymax’i farkeder. Tadashi’nin insanlara sağlık yönünden yardımcı olması için yaptığı robotla Hiro arkadaş olacak, dahası birlikte dünyaya kötülük salan bir güçten koruyacaklardır. Bunu yaparken Baymax ve Hiro’ya abisinin arkadaşları Go Go, Wasabi, Honey Lemon ve Fred eşlik edecektir. Filmin sonunda sizi bir de süpriz bekliyor :) Sonuna kadar izlemeyi unutmayın!

Sevdiğim kısımlar:

  • San Fransokyo diye bir şehir oluşturmaları,

San Fransisco ve Tokyo karışımı bir şehir oluşturup iki farklı ülkenin kültürünü mix etmeleri çok hoşuma gitti.

BIG HERO 6

  • Klasik Süper Kahraman filmlerinin dışına çıkmaları,

Artık bıktığımız Superman, Spiderman, Iron Man, Flash gibi karakterlerin dışına çıkıp, üzerine de espirili bir dil katmalarını sevdim.

bighero1

 

  • Basitleştirilmiş, sade olması,

Transformers filmlerinden nefret ediyordum, sebebi karmakarışık efektlerle bezeli olması. Bu filmdeki sadelik hem göz yormuyor hem de gözlere 3 boyutlu bir şölen yaşatıyor. Basit ve sade dediğime bakmayın, anlatacak başka kelime bulamadım :)

BIG HERO 6

Eğer Shrek, Wall-e, Frozen gibi animasyonları bir kenara ayırabilirsem en sevdiğim animasyon filmi bu derdim :)

Şimdi sizi filmin fragmanı ile baş başa bırakıyorum, en kısa zamanda izleyin tamam mı? :)

8 thoughts on “Big Hero 6 (Oscar ödüllü film;) )

  1. madamkişot; mutlaka izlemelisin canım :) beğeneceksin ;)

  2. Kızımla birlikte bütün çocuk tiyatro oyunlarını, sinamalarını zevkle seyretmiş biri olarak bu filmi de keyifle seyredebilirim. Tabii şu anda kızım 25 yaşında. Bir de sokak , ev resimleriniz muhteşem olmuş. Ellerinize sağlık.

  3. Kezban güleç, yaş farketmez, kesinlikle izlemelisiniz :) Teşekkür ederim. Sevgiler..

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Karaköy’deki Kafelere Gereğinden Fazla Anlam Yüklemek..

Hepimizin malumu Karaköy son günlerin gözde semti, mekanları da en populer mekanlar arasında. Peki ne var Karaköy'de? Gittim yerinde gördüm....

Kapat