{Film} Tenenbaum Ailesi / The Royal Tenenbaums

Film önerilerimi Çarşamba’dan Cuma’ya almaya karar verdim :)

Neden diyecek olursanız, bugün daha mantıklı geldi. İstedim ki bugünden filmleri hazırlayın, akşama ya da yarın filminizi keyifle izleyin :) Benim kadar okuyucularını düşünen blog yazarı var mıdır acaba? :)

the royal tenenbaums

The Royal Tenenbaums

Bugün önereceğim film 2002 yapımı.. Oooo çok eski! dediğinizi duyar gibiyim. Ama 2002 daha dün değil miydi :(

Neyse konumuza dönelim, filmlerin zamanı yoktur arkadaşlar. Bu filminse hiç yok. Ben daha bir kaç ay önce izledim. Ne var yani? :) Beni izlemeye iten nedense Grand Budapest Hotel‘i beğenmiş olmam. Çünkü ikisinin yönetmeni de aynı Wes Anderson. Misal bu yönetmenin bir kaç filmini daha izleyeceğim. Tabii ki de burada paylaşırım izledikçe.

Filmin konusu?

Royal Tenenbaum ve karısı Etheline’nin üç çocukları vardır: Chas , Richie ve Margot. Ve Çift bir gün ayrılma kararı alır.

Oysa o güne dek; Chas çocuk sayılacak yaştayken emlak işine girmiştir ve uluslararası finans dünyasında neler olup bittiğini bilecek düzeydedir. Margot oyun yazmaktadır ve henüz dokuzuncu sınıftayken elli bin USD’lik Braveman Grant ödülünün sahibi olmuştur. Richie teniste küçükler şampiyonudur ve U.S. Nationals finallerini üç yıl üst üste kazanmıştır.

Şimdi, genç Tenenbaum’ların tüm bu parlak hayatı üzerinden ihanet, başarısızlık ve felaket dolu 20 yıl geçmiş ve herşeyin sorumlusu olarak kabul edilen kişi, genellikle ailenin babasıdır.

The Royal Tenenbaums, bir dahiler ailesinin ve bu ailenin birdenbire, umulmadık şekilde bir kış toplantısı için yeniden biraraya gelmesinin hikayesidir.

Beyazperde

Hepimizin zaman zaman hoş vakit geçirmek için izlediği filmler vardır. Bu film onlardan biri. Grand Budapeste Oteli’ni izlediyseniz bu his size tanıdık gelecektir. O çok sıkıcı konunun nereye gittiği belli olan filmlerden değil. Ama izleyiciyi sıkan sanat filmlerinden de değil. Güzel işte :)

Filmde öne çıkan oyuncular, Ben StillerOwen WilsonLuke Wilson (bunlar kardeş miymiş?), Bill Murray ve Gwyneth Paltrow

Bu yazıyı size yağmur damlaları cama vururken yazıyorum. Haftasonu da yağışlı olacakmış. Ne işiniz var dışarıda canım, evde battaniyenizle film izleyin :) Ya da benim film önerilerimi okuyun :)

Filmden bir kaç kare paylaşmalıyım:

The royal tenenbaums The royal tenenbaums The royal tenenbaums

Bugün bonus olarak size Wes Anderson’un filmlerinde kullandığı dikkat çeken renklerin bir videosunu paylaşıyorum ;)

İyi seyirler ;)

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

3 Comments

  1. vakit bulursam izleyeceğim

  2. Paylaşımınız için tşk ederim Yüreğine sağlık

  3. film güzel gibi görünüyor, h,ç duymamıştım, ygun bir zamanda izlemek gerek.

    sevgiler

    tolunay

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]