Karaköy’deki Kafelere Gereğinden Fazla Anlam Yüklemek..

Hepimizin malumu Karaköy son günlerin gözde semti, mekanları da en populer mekanlar arasında. Peki ne var Karaköy’de? Gittim yerinde gördüm. Size şu kadarını söyleyebilirim ki, Karaköy’deki olay duvar dibine dizilmiş bir kaç masa sandalye, manzarası yine duvar! olan kafelerden ibaret bir şöhret bu. Tamam bazı kafelerin iç dekorasyonu çok güzel olabilir, ancak daracık sokak arasında duvar dibindeki kafelere bu kadar çok anlam yüklenmesini ben hiç anlamıyorum!

Tabii kafeler de bundan pay kapma peşinde. Fiyatları uzaya çıkarmışlar ki populeriteleri biraz daha artsın. Ne de olsa camia insanları fiyatları ucuz yerlere gitmeyi sevmezler!

Karaköy’de iki mekan deneyimledim, ikisi de kendi çapında oldukça populer. İsimleri çokça duyulmuş mekanlar. Şimdi bakalım ne varmış bu mekanlarda bir bakalım.

OPS Kafe

Burayı bir arkadaşımla deneyimledim. Girişte güzel karşılandık, 2 kişi olduğumuz görülmesine rağmen 2 kişi miyiz diye soruldu. Gülerek evet dedik geçtik. Sonra bu kişi meselesinin abartıldığını bizden sonra gelen 2 kişiden anladık. 2 kişi iseniz 3 kişilik yerlere oturamıyorsunuz :) Neyse biraz ortam gerildi ama arkadaşımla bizim koyu sohbetimiz onu bastırdı :) 2. sevmediğim yani servis elemanlarının soğukluğu oldu. Bir mekana gidince önce güler yüz, tatlı dil bekliyor insan. O da yok. Mekanın dekorasyonu vs güzel olabilir ama, bir daha gider miyim? Kocaman bir “hayır”. Domates çorbası güzeldi yalnız bir tek ona artı verebilirim.
Ayrıca bir dip not: ben istersem bahşiş veririm, öyle alelade kafenizde servis ücreti adı altında bahşiş alamazsınız!

ops3ops1

ops2

Dem Karaköy

Çaylarının methini duyup gittiğimiz mekan. İnsan instagram’da fotoğraflarını görüp, sonra mekanı canlı canlı görünce hayal kırıklığına uğruyor :( Bir bahar günü gitmiştik, dışarıda oturma şansımız vardı, biz de tercihimizi ondan yana kullandık. İçerisinin ambiyansı pek daha güzel. Lakin Karaköy sokakları ile yıldımızın barışamadı. O duvarlara bir şeyler yapın, bir boyayın değil mi ama?
Dem’in tek sevdiğim yanı çayları oldu. Aromatik çayları sevdiğimi bilmeyen yoktur. Her daim değişik çaylar denemeye bayılırım. Onun dışında servis gayet güler yüzle ve tatlı dille yapıldı. Bu da bir artı sayılabilir. Ama ben bir daha ayıla bayıla o mekanlara gider miyim? Gitmem tabii ki :)

dem1

Bu keşiflerim devam edicek efenim, Karaköy dışında güzel yerler ile sizi aydınlatacağım :) Esen kalın..

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

6 Comments

 1. Tıpkı sizin yazdığınız gibi heryerde artıları eksikleri var.
  Farkındalık güzel şey. Kaleminize sağlık

 2. İstanbulu bilmediğimden birşey diyemiyorum. Akıcı ve merakla okuduğum güzel bir yazı sevgiler.

 3. Karaköy’deki mekanların bu kadar gözde olduğunu bilmiyordum..Güzel bir mekan açılıp tutunca diğer mekanlar da sanırım onun rüzgarından faydalanma çabasına giriyor..Halbuki her mekan kendine özel olsa her birinin hangi semtte olduğuna değil kalitesine ve lezzetlerine bakılır..Sevgiler..

 4. Sahika says:

  birgül; teşekkür ederim, sevgiler :)

  nursevincelezzetler, ziyaretiniz için teşekkür ederim, sevgiler :)

  Arzu Göncü Hangül, evet malesef bu aralar çok meşhurlar, çok fazla haketmediklerini düşünüyorum.. Sevgiler.

 5. Güzel bir paylaşım olmuş :)

  Banada beklerim . http://eceabdioglu.blogspot.com.tr/

 6. benimde dem aklımda ne zamandır ama hayal kırıklığına uğramak korkutuyor haklısın galiba fazla popüler oluyor bazen anlamsız şeyler :)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]