Belgrad Ormanında Kahvaltı ve 6 km Yürüyüş

Geçen seneden beri hayalimizdi sonbaharda Belgrad ormanına gidip kahvaltı yapmak sonra da yürümek. Tabi bir de sararmış yaprak fotoğrafı çekmek. Çok şükür geçen Pazar bu hayalimizi gerçekleştirebildik.

Kahvaltılıklarımızı piknik sepetine, çayımızı da termosa doldurup çıktık yola. İstikamet Belgrad Ormanı içindeki Neşet Suyunda bulunan 6km’lik yürüyüş parkuruydu. Bayramdan önce de gitmiştik ama o zaman yağmur atıştırıyordu yürüyüş yapamamıştık. Bu Pazar ise önce güzel bir kahvaltı yaptık. Arılar reçelimize eşlik etti, neredeyse ekmeğimizle birlikte onları da yiyorduk :)

Kahvaltı faslımız bitince yürüyüş yoluna gidelim dedik. 6 Km’lik parkur başta gözümüzü korkutsa da yolun güzelliği aklımızı başımızdan aldı. Sonbahar’ın sarartıp döktüğü yapraklar yürüyüş yoluna savrulmuş ve harika bir görüntü meydana gelmişti. Kendi kendimize durup fotoğraf çekmek yok desek de bu kurala uymamız mümkün değildi. Güya tempolu yürüyüş yapacaktık :) Ama nasıl durmazdık? Bir tarafımızda göl, bir yanımızda mor çiğdemler. Sararmış yapraklarla manzara hayal gibiydi..

Öyle böyle derken 6 km nasıl bitti hiç anlamadık. Termosumuzda kalan sıcak su ile kahve yapıp yürüyüşün yorgunluğunu atmak için piknik masalarına geri döndük. Hava güzel olduğundan herkes mangal yapmaya gelmişti. Kokulardan orada durmak biraz zordu doğrusu. Mangalsız piknik alanına gitmememiz gerektiğini anlamış olduk..

Dönüşte İstinyePark’a gidecektik ama ne yazık ki dönüş konvoyuna denk geldik. O yüzden geldiğimiz yoldan Göktürk üzerinden dönelim dedik. Göktürk şu an İstanbul’da en sevdiğim muhit. İstanbul’un merkezinde bir yerde oturmak güzel ama keşmekeşinden biraz sıkıldım sanırım. Belki ileride Göktürk bizim de semtimiz olur. Zaman ne gösterir bilinmez..

Kısacası, Sonbahar’da mutlaka Belgrad ormanı içindeki Neşet Suyuna gitmelisiniz..

 

Yürüyüş Parkuru
Mor Çiğdem
Mor Çiğdemler
Su Maslak’ı deniyormuş buna, su arıtma tesisi
Su Maslakı
5 km’yi gördüğümüzde
Mor çiğdemlere bayıldım..

 

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

4 Comments

  1. Fotograflara bayildim, ne guzel huzurlu bir pazar gunu olmus :)) arabamiz olaydi diyorum bu zamanlarda.

  2. admin says:

    Otobüsle de gitmek mümkün ama zor oluyor tabii :)

  3. Doğayla içiçesiniz, ne güzel.

  4. cengizselcuk00 says:

    Fotoğraflar çok güzel, elinize sağlık

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]