Kullanım Alanlarıyla Çanta Modelleri

çanta modelleri

Çanta, tarihte ilk olarak Çin’deki Tang Hanedanlığı zamanında icat edilmiş. Başlarda sadece çay saklamak için kullanılan çantalar zamanla evrim geçirerek vazgeçilemeyen aksesuarlardan birine dönüştü. İhtiyaca göre şekillenen çantalar, estetik kaygısını da tatmin eder hale geldi. Günümüzde çeşit çeşit, model model, renk renk olan çantalar artık hayatımızın bir parçası. 

Kadın Çanta Modelleri için linke tıklayabilirsiniz.

İlk olarak yumuşak deriden yapılan çantalar, oldukça beğenildi ve sıklıkla kullanıldı. Ancak bu çantaların asli görevi bozuk para taşımaktı. Tarihler 1600’lü yılları gösterdiğinde ise evlilik çağında olan genç kızlar çantalara işlemeler yapmaya başladı. O tarihe kadar bozuk para taşıyan çantaların da günümüze kadar uzanan serüveni böylece başladı.

Evlilik çağındaki kızların işlemelerinden doğan çanta modelleri, antik Roma ve Yunan desenlerinden tutun da hasır üzerine işlemeli çantalara kadar ulaştı. Geldiğimiz noktada gelişen teknoloji ile de birlikte hayal ettiğiniz çantayı bulmak zahmetli bir iş değil! Online olarak da tüketicilerin beğenisine sunulan çok sayıda çanta modeline ulaşmak tahmin ettiğinizden çok daha kolay!

Sürekli olarak değişen trendler, beğeniler ve artan talepler dikkate alındığında, aksesuarlar arasında en çok aranan ve satın alınanlar her zaman çantalar oluyor. Çanta kategorisinde ise omuz çantası her zaman bir adım öne çıkıyor. Hem erkeklerin hem kadınların vazgeçemediği klasiklerden biri olan omuz çantası modelleri her zaman olduğu gibi ilk sıralarda yer alıyor.

Vazgeçilmez aksesuarımız çantalarda farklı markaların en yeni modelleri ile asla eskimeyen klasikleri tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Tommy Hilfiger omuz çantası gibi çok sayıda dünya markasının çeşitli çanta modellerini bulmak mümkün. Çeşitli malzemelerden üretilen çantalar, her kullanıcının zevkine hitap ederken deri çanta, bu alanda yine öne çıkmayı başarıyor.Öte yandan spor şıklıktan asla vazgeçemeyen ya da sporu bir yaşam tarzı olarak benimseyenler için ise omuz çantası spor modelleri ile çok beğeniliyor. Farklı markaların spor çantaları bulunabilirken hem bütçenize uygun hem de kaliteli ürünler bulmanız mümkün. Bu alanda öne çıkan US Polo omuz çantası gibi modeller yıllardır kendine özgün çizgisini koruyor.

Kendinize Göre Bir Çanta Bulmanın Tam Zamanı

Oldukça farklı zevkler ve ihtiyaçlar dikkate alınarak hazırlanan çanta modelleri sürekli olarak değişiyor. Çanta markaları, her geçen gün koleksiyonlarına yeni bir ürün ekleniyor. Tüm kaliteli çantaların dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım özellikleri bulunuyor. Bunun yanı sıra oldukça şık ve farklı zevklere hitap eden çantalar, onlarca çeşidiyle beğeniye sunuluyor.

En rahat şekilde kullanılan ve bu nedenle tüketiciler tarafından sıklıkla tercih edilen mini omuz çantası gibi modeller renk ve farklı materyal seçenekleri ile ön plana çıkıyor. Küçük ebatlı olduğundan dolayı kullanımının ve taşımasının kolay olduğu çantalar, her kıyafet ile kolaylıkla kombinlenebiliyor. Bu sayede çantanın kullanımı geniş bir alana yayılıyor.Çantalarda bulunan yapısal ve teknik özellikler birbirinden farklılık gösterir ve ihtiyaca göre şekillenir. Ancak siyah renkte olan klasik çantalar hem kadınlar hem de erkekler tarafından en çok tercih edilen ve en çok satın alınan renklerin başında gelir. Bu detaylardan faydalanmayı bilen kullanıcılar için geniş bir siyah çanta kategorisi bulunduruyor.

Farklı fonksiyon ve tasarımlara sahip çantalar, her kullanıcının kendine uygun modele ulaşmasına yardımcı oluyor. Renkleriyle, boyutlarıyla veya işlevleriyle birbirinden ayrılan çantaların her biri bir kullanıcıya hitap ediyor. Tüm bu özelliklere sahip çeşit çeşit çantalara ulaşmak ise e-çanta aracılığı ile son derece kolay bir hal alıyor!

Görünümlerinin yanı sıra çantalar işlevlerine ve kullanım alanlarına göre de çeşitlilik gösteriyor. Soğuk mevsimlerde daha yalıtkan çantalar içindeki eşyaları ıslanmaktan koruyor. Öte yandan ilkbahar ve yaz aylarında ise beyaz çanta daha hafif ve hareketli çantalar tercih ediliyor. Bu alanda en çok beğenilen çanta seçenekleri:

  • Bej çanta,
  • Hasır çanta,
  • Renkli çanta olarak karşımıza çıkıyor.

Bu renk ve model seçeneğinin kombinlendiği ve bu şekilde tasarlanan çantalar, son yılların en çok tercih edilen modelleri arasında ilk sıralarda geliyor.

Kaliteli Çanta Seçimi

Tüm aksesuarlarda olduğu gibi çantalarda da aranan en önemli özelliklerin başında uzun ömürlü kullanım gelir. Kaliteli malzeme ve materyallerin kullanıldığı çantalar ise uzun süre kullanılabilir. Kaliteli malzeme ile üretilmiş çantalar ayrıca konforlu bir kullanım da sunacağından kullanıcıların ilk tercihleri başında geliyor. Son derece kaliteli çantalara sahip olan dünya markaları sizler için pek çok çeşit ürün sunuyor.

Farklı tasarım ve renklere sahip ve farklı materyallerden üretilen çantalara sahip olmak pek çok kişinin hayalidir. Tek bir çanta ile asla yetinilmez. Bu alanda, kullanım şekillerine ve amacına göre çanta seçimi yapmak oldukça önemlidir. Kullanılacağı ortam da tabi ki göz önünde bulundurulmalıdır. Son dönemlerin en favori çanta tiplerini sıralamak gerekirse:

  • Klasik omuz çantası,
  • Çapraz bağlamalı çanta,
  • Spor çantası,
  • Abiye çanta,
  • Clutch ve portföyler ön plana çıkar.

Her durum ve ortama uygun bir çantaya sahip olmak isteyen kullanıcılar, bazen çok özel renklerde veya tasarımlarda üretilen çantaların da koleksiyonlarında yer almasını tercih edebilir. Örneğin, şeffaf çanta sadece tek bir kıyafetle kombinlenmek için bile satın alınabilir. Her türlü kıyafete uygun çanta modelleri sunan e-çanta ile bu seçimi yapmak son derece kolay bir hale gelmiştir.

Kullanım Alanlarıyla Çanta Modelleri

Omuz çantaları günlük kullanım için ideal olan çanta tipidir. Taşıma kapasiteleri ve iç hacimleri ise geniştir. Ayrıca konforlu bir kullanım sunan bu çanta çeşitleri, ergonomik yapılarıyla sağlıklı bir kullanım şekli de sunar. Farklı çantalar arasında seçim yapmak oldukça zor bir konu olsa da en kullanışlı görünen çanta modelinin seçilmesi tavsiye edilir.

Gece için aynı çantanın farklı renkleri de alınarak farklı giyim tarzları ile kombinlenebilir. Şık bir davette kullanmak için bir çanta almanız gerekiyorsa, mutlaka abiye çantalardan ya da portföylerden birini almanız tavsiye edilir. Bu çanta modelleri, şıklığınızı tamamlayan aksesuarlardır ve kombine özel şekilde alınması daha uygun olacaktır. Ya da klasik model tek bir çanta, çok sayıda gece kıyafeti ve abiye ile kombinlenebilir.

Konu omuz çantası olunca çok sayıda model seçeneği var. Ancak özellikle şehir hayatında en rahat kullanımı olan model küçük omuz çantası olarak düşünülüyor. Omuzdan asmalı olduğundan dolayı taşıması rahat bu model, her gün şehir hayatına karışan kullanıcıların ilk tercih ettikleri model oluyor. Her yere götürülebilen bu model, pek çok kıyafetle uyum sağlıyor.Hem dünya markalarının en yeni modellerini ve trendlerini hem de özel tasarım olan çanta modellerini incelemeniz için bu noktada eçanta karşınıza çıkıyor. Oldukça geniş ürün yelpazesi bulunan markanın bünyesinde çapraz çanta ya da postacı çantası gibi tüm modellere erişmek mümkün. Ürünün tüm özelliklerinin ve hangi materyalden yapıldığının açıklayıcı şekilde anlatılması ise alışverişte oldukça kolaylık sağlayan bir uygulama olarak dikkat çekiyor.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]