Yetenekli Kadınlar, Güldeniz Yılmaz, @gdnzylmz

Bugün sizlerle yine çok yetenekli bir kişiyi tanıştıracağım :) Bloguma böyle güzel konukları alınca öyle mutlu oluyorum ki.. Hepsi benim canım:) Güldeniz ile tanışmamız çok eski aslında, bilenler bilir deviantart diye grafiksel işlerimizi paylaştığımız bir site vardı. Ben orada da yaptığı işlere hayran kalırdım. Bugün de yaptığı çizimleri ve duvar boyamalarını hayran hayran izliyorum. Şimdi sizi Güldeniz’in işleri ile baş başa bırakıyorum ve onun kaleminden kim olduğunu, neler yaptığını okuyalım istiyorum;

Güldeniz Yılmaz, @gdnzylmz

“Merhaba 

Ben Güldeniz, 1985 İstanbul Kadıköy doğumluyum. Evliyim ve 2 çocuk annesiyim. İstanbul’da yaşıyorum.

Kadir Has üniversitesi Anestezi bölümü mezunuyum. Yeditepe üniversite hastanesi, Başkent üniversite hastanesi, Anatolia göz hastanesi gibi bir çok hastanede uzun yıllar mesleğimi yaptım. Aslında mesleğimi de severek yaptım :) 

Çalışma saatleri ve nöbetleri zor bir meslek olduğundan, çocuklara daha fazla vakit ayırmak istediğim için mesleğimi bıraktım ve evde önce eşimi izleyerek Photoshop öğrendim. Öğrendiklerimi kendim de geliştirdikten sonra Web Designer olarak bir süre çalıştım. Sonrasında kalem ve kağıtla temas edip resim alt yapımı ilerletmeye karar verdim. 

Babam Mimar Sinan mezunu grafiker, çocukluğumda bana çizimle ilgili ufak eğitimler verirdi sanırım onun da etkisi çok oldu :) 

Kendimi geliştirerek deneyimlediğim başka bir meslek sahibi daha olmuştum ve mutluydum ancak yerinde saymayı sevmeyen bir yapım olduğu için karakter tasarımı üzerine uzun süre çalıştım hem dijital de hem elde çizimlerimle bir çok kişiyle çalışma fırsatı yakaladım. 

Daha sonra duvar sanatına ilgi duymaya başladım ve şimdilerde duvar sanatı yapmaya devam ediyorum. Aynı zamanda yine firmalara karakter tasarımı yapıyorum. Yetişkinler ve çocuklar için de dönem dönem workshoplar düzenliyorum.

Kendime ait çocuk ürünleri sattığım bir markam var “@bonniboo” hala buradan da ürün geliştirip satmaya devam ediyorum.. 

Bunların dışında çocukluğumdan bu yana müzikle uğraşıyorum güftesi bana ait 20 ye yakın bestem var. Aynı zamanda bir müzik derneğinde solist olarak konserler veriyoruz. 

Kısacası ; Sanat bir tutku benim için, olmadığı bir dünya hayal edemiyorum. “

Şimdi sizi Güldeniz’in güzel işleri ile baş başa bırakıyorum.

çizim
çizim
çizim
çizim
çizim
çizim
çizim
çizim örnekleri
çizim
çizim

Daha fazlası için Güldeniz’in instagram hesabına alalım sizi https://www.instagram.com/gdnzylmz/

Sevgiler..

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. Ferit Atilla says:

    Değerli kardeşimizi yaklaşık iki yıl önce tanıdık.iyiki de tanımışız.Yalnız on parmağındaki on marifeti ile değil,zerafeti ve inceliği ile de gönlümüzde ayrı bir yeri var.Sevgiler…
    Nalan ve Ferit ATİLLA

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]