Emine Çelebi, @eminelettering, Yetenekli Kadınlar

Araya bayram tatili girmesi nedeni ile biraz mola verdiğimiz “Yetenekli Kadınlar” bölümümüze kaldığımız yerden devam ediyoruz 🤗 Bu hafta da sizi yine çok yetenekli bir genç bayanla tanıştıracağım. Emine, el yazısı (kaligrafi) ve suluboyayı birleştirerek harika eserler ortaya çıkarıyor. İşlerini görünce siz de hak vereceksiniz. Şimdi kendi kaleminden Emine’yi tanıyalım ve birbirinden güzel işlerine bakalım istiyorum.

Emine Çelebi, @eminelettering

“Merhaba, ben Emine. 1997’de Manisa’nın Akhisar ilçesinde doğdum. 2015 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanıp İstanbul’a geldim ve 2019 yılında bölümümden mezun oldum. Şuan stajyer avukatım, 3 ay sonra ise avukat olarak mesleğime başlayacağım.

Küçük yaşlardan beri güzel yazmayı çok seven biriydim, harflere de oldum olası ilgim vardı. Yazı yazmayı öğrenebildiğim andan itibaren el yazım güzel olsun diye ince ince , yavaş yavaş yazardım. Yazıya olan düşkünlüğüm aslında babamdan geliyor. Güzel yazı yazma isteği bizde genetik diyebilirim :) 

Sonrasında ise yazıya olan bu sevgimi daha ileriye taşımak adına bir uzmandan eğitim almam gerektiğine karar verip kaligrafi kursuna başladım. Her şeyin başlangıcı benim için bu kurs oldu. Önce harfleri tanıdım, sonra renkleri.. Ardından ise sanatı anlamaya çalıştım. Upuzun bir yolun başlangıcı oldu benim için adeta.

Kaligrafiye başladıktan sonra bu harfleri renklerle süslemeliyim dedim ve suluboyayı öğrenmeye başladım. Şimdi küçük küçük kartlar, çizimler, hediyelikler yapıyorum. Ancak yazmak mı yoksa çizmek mi derseniz, umarım hiçbir zaman birini tercih etmek zorunda kalmam. İkisinde de kendimi buluyorum. :)

Aslında mesleğimle alakası olmayan bir hobim var ama benim için en güzeli de bu. Kaligrafi ve suluboya ile kendi dünyamı arkamda bırakıp bambaşka bir dünyaya geçiyorum. Sanki sırt çantama birkaç renk birkaç da harf koyup tek başıma uzun bir yolculuğa çıkıyorum.

Şimdi de bu yaptıklarımı herkesle paylaşabilmek için ufak bir instagram sayfası açtım. Sosyal medya sayesinde daha fazla kişiye ulaşabilmeyi seviyorum. “

Şimdi de sevgili Emine’nin güzel işlerine bir göz atalım. Daha fazlası için instagram (@eminelettering) hesabını mutlaka takip etmelisiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]