Ayfrost ile keyifli yemekler yaptık

Ayfrost

Daha önce hafta içi gündüz saatlerinde olduğu için katılamadığım Ayfrost etkinliğinin tekrarı olduğunu duyunca bunu kaçırmam demiştim. Yanımda bana arkadaş olması için eşimin kuzeni Merve’yi de alıp tuttuk Mutfak Sanatları Akademisinin yolunu.

Mutfak Sanatları Akademisine gitmek çok kolay. Biz metrobüs ile Mecidiyeköy’de indik oradan Metro’ya geçip ITU-Ayazağa durağında indik. Windowist Tower çıkışından çıkıp sağa doğru gittiğinizde karşınıza çıkıyor. Ben daha önce de gitmiş olmama rağmen biraz karıştırdım. Zaten yola geç çıkmıştık bir de yolu kaybedince Cheesecake tarifini kaçırdık :) Neyse ki ben de güzel cheesecake yapıyorum ;)

Hemen taktık önlüklerimizi ve Ayfrost Zeytinyağlı Barbunya yemeğini yapmaya koyulduk. Her şey bir kutunun içindeydi. Bize ekstradan sarımsak ve şeker verdiler. Bu özelliğini çok sevdim. Acil bir misafir geldiğinde şipşak halledilecek bir yemek.

ayfrost6

Yaptığımız yemekler hep dondurulmuş olduğundan hepsi çok kolay ve lezzetliydi. Mevsiminde dondurulmuş gıdaları seviyorum. Tıpkı annelerimizin dolaplarında sakladıkları gibi. Hazır konserveleri sevmiyorum, çünkü garip bir kokusu oluyor. Hatırlarsanız daha önce şu yazımda hazır gıdalardan uzak durduğumu yazmıştım. Midem şimdi daha rahat (çok şükür..)

Son olarak fırında palamut yemeği yaptık. O pişerken biz barbunyamızın tadına bakıyorduk..

ayfrost4 ayfrost5

ayfrost3

Cheesecake’e yetişemediğimiz için sağolsunlar karşı masadaki komşumuz bize birini hediye etti. Her grup 2 tane yapmıştı.. Biz de çok sevindik tabii. Giderken bir pasta kabı içinde götürmemize izin verdiler.

(Buraya cheesecake fotoğrafı gelecek :) )

Ayfrost ve dondurulmuş gıda hakkında:

– Ayfrost; meyve, sebze, deniz ve tatlı su ürünlerini IQF teknolojisi ile akışkan yatak dondurucularda, -40 derecede, tek tek ve hızlı şekilde dondurarak üretim gerçekleştirmektedir. Evrensel düzeyde en gelişmiş teknoloji olarak kabul edilen bu yöntemle birlikte; hammadde tedarik, üretim, satış ve pazarlama aşamalarında izlenebilirlik etkin şekilde yürütülmekte ve uluslararası standartlara uygunluk sağlanmaktadır.

– Tüketici beklentileri ve ihtiyaçlarını karşılayan, doğal ve kaliteli ürünlerin markası olmak için çözüm odaklı çalışan Ayfrost, bu amaçla teknolojik yeniliklere ve gelişime açık bir vizyon benimsemektedir.

– Dondurma işleminde kimyasal koruyucu kullanılmaz.

– Dondurulmuş gıdalarda yaprak, sap, çekirdek gibi bölümler ayıklanır ve yenilebilir kısım paketlenir. Dondurulmuş gıda satın aldığınızda yenilebilir net miktar ürün için ödeme yaparsınız.

– Belirli mevsimlere özgü ürünleri, dondurulmuş gıda teknolojisi sayesinde her mevsim bulabilmeniz mümkündür.

Yemek yapmayı çok sevdiğimden benim için çok keyifli geçen bir etkinlikti. Sonunda sertifikalarımızı alıp evin yolunu tuttuk :)

Ayfrost

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]