Atkı, Bere Olmazsa Olmaz

Şu sıralar en popüler fotoğrafların ve videoların teması kar elbette. Dışarı buz gibi, gün aşırı kar yağışına maruz kalınca; baş rolde kar olan fotoğraflar başı çekiyor. Sıcacık evde, battaniye sarılmış vaziyette, elde bir kahve kupası ile huzuru yakalamak kolay, bir de bu işin içeri boyutundan ziyade dışarı boyutu var ki, soğuklar sebebiyle kimsenin evden burnunun ucunu çıkarası gelmiyor. Evde battaniye altında huzuru yakalayayım derken tembellikten muzdarip olmayın, gelin bu güzel kış mevsiminin tadına biraz da dışarıda varın!

Kışın yazı özlerken, yazın da sıcaklardan bunalıp kış ritüellerini özlüyoruz. Neyse ki dört mevsimi doya doya yaşama şansımız var ve herkes yıl içinde bir kaç ay da olsa mutluluğu yakalıyor. Yaz gelince kışlık kıyafetler rafa kalkıyor, kış gelince de yazlık tiril tiril kıyafetler, mayolar, bikiniler, pareolar bir daha ki seneye kadar saklanmak üzere mevsim geçişlerinden nasibini alıyor. Şapka, atkı ve şal kullanmanın mevsimi, şartları, kuralı yok. Yazın da o içimizin kıpır kıpır olduğu ve bir an bile yerimizde duramadığımız plajlarda güneşe siper olan cildimizi güneşten koruyacak aynı zamanda da plaj şıklığını elden bırakmadığımız şapka modellerinde gözümüz kalıyor. Yazın pareo olarak kullandığımız şal tarzı ürünleri mevsim geçişlerinde boynumuza doluyoruz.

Yazları hasır şapkalar çoğumuzun gözdesi öyle değil mi ? Bazıları Audrey Hepburn’ü anımsatan retro, kocaman boylarda, şıklığıyla “Ben buradayım!” diyen alımlı şapkaları tercih ederken, bazıları da özgür ruhlarını tamamlasın ve şapkasıyla bütünleşsin diye country tarzdaki kovboy şapkalarından gözünü alamıyor. Kış aylarında da kayak tatilleri için ponponlu, tüylü , örgü ve sıcacık tutan modeller tercih ederken, iş yaşantımızda şıklığı elden bırakmamak için içimizdeki çocuğu evde bırakıp; feminen ve minimal çizgilere sahip bere ve şapka modellerini tercih ediyoruz. Atkı, bere, şal gibi tekstil ürünlerini de artık kolye, küpe gibi kullanır olduk. Bilhassa günlük hayatta ışıltılı, taşlı, dikkat çekici takılar yerine daha minimal duran, basit ve yalın görünen şallarla ya da kıyafeti tamamlayacak bir şapka ile de birçok ortama uyabilecek kombinler yaratılabiliyor.

Atkı,bere, şal gibi aksesuarları yalnızca kış mevsiminde aklımıza getirsek de aslında atkı ve bere olmasa da şallar kıyafet kombinlerinin yaz-kış tamamlayıcısı haline geldi. Kolye gibi takılara alerjisi olanlar için kusursuz bir aksesuar tercihi. Böyle bir aksesuar ararken Coquet internet sitesine denk geldik ve harika şallara rastladık. Renk ve desen seçeneklerinin bol olması için çok iyi; çünkü kalın, dökümlü kazaklarımın tamamlayıcısı olarak ve yazın kullandığımız basic tişörtlere uygun bir sürü model yakaladık. Çeşitli desenlerdeki şallardan, atkılara, berelerden en şık tekstil aksesuarlarına kadar bir çok çeşit var. Gözümüz birkaç modelde takılı kaldı, dilerseniz siz de göz atabilirsiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]