Amigurumi Örmeyi Seven Bir Anne, Elvan Eren Avcılar @elvan_oyuncak

amigurumi ören bir anne

Bu haftaki konuğum, gördüğüm en güzel amigurumileri ören, yetenekli mi yetenekli bir anne. Sevgili Elvan benim eşimin kuzeninin eşi. Bursa da oturuyorlar ve 5 yaşında bir oğlu ve 1,5 yaşında bir kızları var😍 Oğullarım Ömer ve Faruğun en sevdikleri oyuncakları da Elvan yengelerinden hediye geldi 🥰

Şimdi kendi ağzından dinleyelim, bakalım Elvan amigurumi örmeye nasıl başlamış? Belki bizlere de örnek olur.

elvan oyuncak

Elvan Eren Avcılar, @elvan_oyuncak

“Örgü sevdam sanırım 5 yaşımdayken başladı. Yanımda hep ören annem ve babannemden özenip ben de yapmak istedim ve onlar da bana öğrettiler. O günlerde şişle minik düz parçalar örerdim ve annem mutfak bezi olarak kullanırdı. Gerçekten 😅. Daha büyüyünce tığ ile örmeyi öğrendim ve oyalar yapmaya başladım. Öyle harika işler ortaya çıkarmasam da bir hobi olarak yıllar boyunca şişler ve tığlar hep hayatımda oldu.

2015 yazında çok yakın bir arkadaşımın amigurumi yaptığını gördüm. İnternetten görmüş, videolar izlemiş ve örmeye başlamış. O kadar beğendim ki ben de yapmak istedim. Zaten tığ işine bir yatkınlığım ve merakım vardı. Arkadaşım bir iki temel tekniği gösterdi ve bir kaç oyuncağın tarifini verdi. Böylelikle amigurumi maceram başlamış oldu.
Oğlum çok küçük olduğundan onu bırakıp herhangi bir kursa katılma imkanım olmadı. Tamamen internetten kısa videolardan, açıklamalardan faydalanarak örmeye devam ettim. Ördükçe daha da sevdim.

amigurumiOyuncaklarımı genellikle çocuklarım için örüyorum. Bazen hediye ediyorum bazen satıp para da kazanıyorum. Bir şeyler üretmenin mutluluğunu yaşıyorum.  Yorgunluğumu örerek atıyorum.

Zaman geçtikçe yeni ipler, yeni malzemeler ve tekniklerle tanıştıkça yeni fikirler de ortaya çıkıyor. Her yaptığım oyuncağın bir öncekinden daha iyi görünmesi için çabalıyorum. Şimdilik hazır tariflerden örüyorum ama kim bilir belki de bir süre sonra kendi tariflerimi de oluşturmaya başlarım.

İpler ve oyuncaklar aşkına, vesselam… 🤗”

Şimdi sizi Elvan’ın güzel işleri ile başbaşa bırakıyorum 🥰

amigurumi
amigurumi
amigurumi
amigurumi
amigurumi örnekleri
amigurumi lamba
amigurumi lamba
amigurumi
amigurumi
amigurumi

Elvan’ın işlerine @elvan_oyuncak sayfasından ulaşabilir, isterseniz sipariş de verebilirsiniz ☺️

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]