Billur Şahin, Bibu Punch @bibu_punch

Bugün “Yetenekli Kadınlar” bölümünde sizlerle, inanılmaz güzel punch işleri yapan Billur hanımı tanıştıracağım. Kendisi ile instagram üzerinden tanıştım ve sağolsun beni kırmadı çok güzel bir şekilde dönüş yaptı. Bu işlere nasıl başladığını bizlere anlattı. İşleri öyle güzel ki, diğerlerinden hemen ayrılıyor. Şimdi onun ağzından kendisini ve punch’a nasıl başladığını dinleyelim. Güzel işlerini görelim 🤗 Belki bizlere de ilham olur.

Billur Şahin, BibuPunch

Ben Billur Şahin, 1990 Isparta doğumluyum. 18 yaşında üniversiteye gidene kadar bu küçük, gül kokulu şehirde yaşadım, şimdi ise son 4 senedir yine bir başka küçük şehir olan Yalova’da yeşil içinde huzurla yaşamaya devam ediyorum. 

Bu aradaki senelerde ise Endüstri Mühendisi olmak için Ankara’da Bilkent Üniversitesinde okudum, daha sonra hem yurt dışı hem de yüksek lisans deneyimi için yaklaşık 3 senemi Almanya-Berlin’de geçirdim. Türkiye’ye dönüşüm direkt Yalova’ya oldu  Burada 4 sene boyunca çeşitli kurumsal firmalarda mühendis olarak çalışıp özel sektörü deneyimleme şansım oldu. Bu küçük şehir ve bu deneyimler de eşimle tanışmama sebep oldu  Bu sene ise tekrar akademik hayata dönmeye karar vererek Doktora’ya başladım. İş ile birlikte çok zor ilerlediği için Mart-2020’de özel sektörle de yollarımızı ayırdık. 

punch örnekleri

Peki bu tüm oradan oraya koşturmaca içinde hayatıma BibuPunch nasıl girdi?  

Yaklaşık 1 buçuk sene önce yoğun iş hayatından bunalan bir beyaz yakalı olarak punch işine merak saldım. İnternet üzerinden aldığım bir başlangıç kiti ile tüm bir pazar günü kendi kendime videolar izleyerek nasıl yapılır keşfettim. Sonra baktım tüm sonraki günler ne zaman boş vakit bulursam punch ile ilgili kendimi internette dünyada yapılmış işleri ararken, ya da hangi kumaş hangi ip hangi iğne ile iyi gider kombinasyonlarını keşfetmek için alışveriş yaparken buldum  Bu esnada evde her yerin ip olduğu bir döneme başladım. Şimdi ise durum hala öyle  İp popülasyonum sürekli artıyor.

punch örnekleri
punch örnekleri

İlk zamanlar aileme, arkadaşlarıma, arkadaşlarımın çocuklarına hep hediyeler yaptım. Kendi evimi punch işi duvar panoları ve yastıklar ile doldurdum 

2019 sonlarına doğru çok tesadüfi bir şekilde Yalova’da çok tatlı bir atölyede workshoplar vermeye başladım  Herkesin punch’a olan ilgisi arttıkça workshop’lara da ilgi artıyordu. Bu workshop’ların hemen öncesinde aylardır ertelediğim instagram hesabı açılışını da nihayet yaptım 

punch şablonları

Hesap açılışının hemen ardından fotoğrafını çekmeyi unutup hediye ettiğim işler hariç  aylar boyunca yaptığım tüm punch işlerimi teker teker yüklemeye başladım. Şükür ki herkes benim işlerimi en az benim kadar sevdi ve sayfam gittikçe büyümeye başladı  2020 başlarında şehir dışında da workshop’lar vermeye başladım. 

Ancak sonra hepimizin çok iyi bildiği gibi 2020-Mart ayı karantinaları ile birlikte geldi. Tam o dönemde hepimiz evlerimize girdik ve evde hayatın tadını keşfetmeye başladık. Bu süreçte özel sektörün hayatımdan çıkması ile de birlikte evde punch yapabilecek öyle çok zamanım oldu ki, üretmeye keyifle devam ettim  workshop’ların bitmesi ile birlikte internet üzerinden punch meraklılarına elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. 

instagram punch
instagram punch

Bu esnada üretmeye devam ederken, karantinadan dolayı doğru kombinasyonlara çok daha zor ulaşacak yeni başlayanlara da hap niteliğinde başlangıç kitleri hazırlamak için kolları sıvadım. 2020-Mayıs ayının başından itibaren satışını yaptığım kitler sayesinde harika birçok kadın ile tanıştım, her birinin birbirinden özgün yaratım süreçlerine tanık oldum, olmaya da devam ediyorum  

punch örnekleri
instagram punch

Lafı fazla uzattığımı biliyorum  Genelde uzun uzun yazarım. 

Ama hemen neden Bibu onu da ilk kez burada paylaşmak istiyorum. 

İsmim Billur biliyorsunuz, çocukken adın ne diyenlere bu zor isim Billur’a dilim dönmediği için Biiibuu diye cevap verirmişim hep. Bu komik ismi ailem ve yakın arkadaşlarım hala kullanır  Yurtdışında yaşadığım dönemlerde bile Bibu ismi hayatımı kurtarmıştı telaffuzunun kolaylığı açısından  Sonuç olarak Bibu ismi belki 1990’ların başından beri var ama BibuPunch daha çok yeni.

Bibu Punch’ın instagram adresi: @BibuPunch

Shopier Dükkanı: shopier.com/BibuPunch

Sevgiler

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. Ümran Süldür says:

    Bibu’nun annesiyim ve bu yazıyı okurken onun şu ana kadar ki yaşam yolculuğu tekrar gözlerimin önünden geçti. Mutluluğun tarifini zihninde yapıp onun peşinden koşan biri Bibu. Aşama aşama onu buluyor ve devam da edecek. Yolun açık olsun can kuzum💚💙🌞🌼

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]