Hatice Civelek, @caycicegi, İğne Oyası Tasarımcısı

Yetenekli Kadınlar köşemizin ilk konuğu şüphesiz, herkesin @caycicegi ismi ile bildiği Hatice ablam olmalıydı :)

Kendisini instagram’da harika iğne oyaları ile tanıyor olabilirsiniz, ama o aslında bizim çok yakınımız :) Eşimin ablası, ikizlerimizin canı halası :) Mutfakta da çok marifetli, (aslında her şeyde marifetli ama çaktırmıyor 😁 ). Bugün kendisinin iğne oyası tasarımına nasıl başladığını ve o güzel tasarımlarını nasıl yaptığını sorduk.

İğne oyası hepimizin çok sevdiği ama iş yapmaya gelince biraz zorlandığımız bir el işi aslında. Etamin, nakış vs gibi el işlerini herkesin yaptığını gördüm ama iğne oyasını layıkı ile güzel yapanlar bence çok az.. Ben bir Gönen’li olarak (biliyorsunuz iğne oyasının anavatanı gibidir.. çok fazla reklam edilmese de.. ) iğne oyası yapmayı bilmem mesela :) Ama Hatice ablam hepsine taş çıkarırcasına güzel modeller üretiyor.

Şimdi ben susayım ve sizi onun güzel iğne oyası modelleri ile baş başa bırakayım.

@caycicegi kendi modellerini uygulamaya nasıl başladı?

Havulardaki desenleri uygulamaya çalışarak, kendi modellerimi oluşturdum. Hatta bazen havlu modellerini beğenmeyip, desenleri de etaminden kendim oluşturdum.

Aslında herkesin aynı modelleri yapmasından  sıkılarak da başladım denebilir. 

iğne oyası modelleri

Sağlık problemlerim dolayısı ile devam edemesem de iğne oyası yapmaya, bazen hobi olarak elime alıp model tasarlayabiliyorum.

@caycicegi’ nin bir de blogu var, tüm modellerine https://www.caycicegi.com/ adresinden ve instagram adresinden ulaşabilirsiniz.

Nefis tariflerine de @cayciceginin__mutfagi adresinden ulaşabilirsiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

2 Comments

  1. Şükran says:

    Hepsi harika görünüyor🤩emeğinize sağlık🤗

  2. Şükran says:

    Ellerinize saglik cok guzel bir yazi olmus ilk firsatta deneyecegim

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]