Karagözüm Hoşgeldin :)

res1.jpg

Ben yarın için yani ramazanın ilk gününde yiyeceğimiz tatlıyı yapmak için mutfağa girdiğimde içeriden fısır fısır karton kesme sesleri geliyordu. Hayırdır inşallah deyip işime devam ediyordum ki, eşim “kullanmadığın bir bez verir misin, ama beyaz olsun” deyince bir proje peşinde olduğunu anladım. Meğer Karagöz ve Hacivatımız için sahne yapmakla meşgulmüş.

Sağolsun Karagözcü Amcamız Emin Şenyer bize Karagöz ve Hacivat kuklalarını hediye etmişti. Ama ne zamandır kendileri için bir sahne yapılmasını bekliyorlardı. Ramazan da gelince eşim bu aşk ve şevk ile onlar için karagözcü amcamızın sitesindeki sahneyi yapmaya başlamış. www.karagoz.net adresinden kuklaları çok cüzi bir fiyata satın alabiliyor ve sahnenin ayrıntılı yapımını öğrenebiliyorsunuz.

Bu ramazan bizim de evimizde Karagöz ve Hacivat oynayacak :) Ama tabii ki karagöz ve hacivat’ı ustasının ellerinden izlemeyi de çok istiyoruz. İnşallah bu ramazan izleyebiliriz.
res2.jpg

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Minik Edirne Gezisi

Yazın bitmesine sayılı günler kala, bu güzel günleri fırsat bilip minik gezintiler yapıyoruz. Aslına ağustos ayı bizim için çok hareketli...

Kapat